کدخبر: ۱۰۳۰۸۰ لینک کوتاه

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن پنچرگیران:

روغن ماشین با برند متفرقه نخرید

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، پنچرگیران، فیلترسازان و فیلترفروشان تهران تاکید کرد: از خرید روغن های اتومبیل بشکه ای یا روغن های لیتری که با برندهای ناشناس هستند، خودداری کنید.

به گزارش اقتصادنیوز، عباس سماواتی اظهار کرد: کسانی که اطلاعاتی از روغن اتومبیل ندارند بهتر است از روغن‌هایی که با مارک‌های معتبر بوده و استاندارد هستند خرید کنند، البته شرکتهای کوچکی نیز هستند که روغن اتومبیل تولید کرده و استاندارد نیز هستند ولی معمولا با برندهای معروفی نیستند بنابراین برای اطمینان بیشتر بهتر است مصرفکنندگان از روغن‌های معروف استفاده کنند.

او با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر روغن‌های اتومبیل توسط شرکت‌های نفت بهران، نفت پارس، ایرانول و سپاهان تولید می‌شوند و استاندارد نیز هستند، اظهار کرد: بعضی روغن‌ها با لیبل‌های خارجی به فروش می‌رسند و چند برابر قیمت نیز هستند ولی کیفیت لازم را ندارند، از طرفی روغن‌های بشکه‌ای نیز وجود دارند که ارزان‌تر هستند ولی از طریق تصفیه‌ روغن سوخته تهیه شده و در واقع بازیافتی هستند که مردم نباید از این نوع روغن‌ها استفاده کنند.

تا هشت برابر درآمد صنوف مالیات بردرآمد اخذ می‌شود

سماواتی در عین حال به مشکلات فعالان این بخش اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات فعالان این صنف بحث مالیات است چون متاسفانه مالیات بر درآمد به طور منصفانه اخذ نمی‌شود و بعضاً تا 8 برابر درآمد صنوف از آنها مالیات گرفته می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، پنچرگیران، فیلترسازان و فیلترفروشان تهران با بیان اینکه در نیمه اول سال جاری بازار فروش در این صنف راکد بود چون قدرت خرید مصرف کنندگان کاهش یافته است، گفت: اواخر سال گذشته قیمت لاستیک و روغن اتومبیل حدود 30 درصد افزایش داشته است.

او ادامه داد: در آن زمان دلار 3700 تومان بود و در حال حاضر دلار به 3100 تومان کاهش یافته و مواد اولیه در خارج از کشور نیز کاهش قیمت داشته ولی تولیدکنندگان به دنبال آن هستند که قیمت‌ها را هم چنان افزایش دهند!

او گفت: در حال حاضر هر جفت لاستیک پراید 250 هزار تومان، لاستیک سمند حدود 320 هزار تومان، پرشیا 340 تا 350 هزار تومان، پیکان 200 هزار تومان به فروش می‌رسد و روغن اتومبیل نیز هر چهار لیتر 30 تا 70 هزار تومان است.