کدخبر: ۱۰۴۱۸۴ لینک کوتاه

عراقچی قبل از نشست با اعضای اروپایی ۱+۵:

خواسته های نامعقول را کنار بگذارند تا به نتیجه برسیم

معاون وزیر خارجه ایران با بیان اینکه تصویر نادرست از ایران در اثر مذاکرات و دیپلماسی یک سال گذشته شکسته، گفت: اگر طرفهای مقابل حسن نیت داشته باشند و از برخی خواسته های غیر معقول دست بردارند، این مذاکرات به سرانجام خواهد رسید.

خبرگزاری فارس نوشت:

عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در گفت وگویی پیش از برگزاری مذاکرات ایران با سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلستان) در وین پایتخت اتریش، با اشاره به نشست امروز - پنجشنبه - گفت: امیدواریم از طریق دیدارهای دوجانبه به درک و تفاهم بیشتری برسیم تا انشاءالله در دور جدید مذکرات در نیویورک به پیشرفت برسیم.

وی در خصوص اینکه اگر پس از سوم آذر ماه و تمدید چهار ماهه به توافق جامع دست نیابید چه رخ خواهد داد؟ عنوان کرد: بعد از 4 ماه حتی اگر به توافق نرسیم، شرایط ایران هرگز به شرایط قبل برنخواهد گشت و دیگر کسی نمی تواند ایران را به عنوان تهدید بیان کند.

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه تصویر نادرست از ایران در اثر مذاکرات و دیپلماسی تقریبا یک سال گذشته شکسته، گفت: اگر طرف های مقابل حسن نیت داشته باشند و از برخی خواسته های غیر معقول دست بردارند این مذاکرات به سرانجام خواهد رسید.

عراقچی تصریح کرد: فضای روانی علیه ما شکسته و چارچوب تحریم ها شکاف های عظیم برداشته است.

نشست چهارجانبه ایران و سه کشور اروپایی در گروه 1+5 قرار است ساعت 12:30 به وقت تهران (10 به وقت محلی) در مقر سازمان ملل در شهر وین برگزار شود.

هفتمین دور مذاکرات ایران و 1+5 درباره راه حل جامع هسته ای 27 شهریور ماه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار خواهد شد.