کدخبر: ۱۰۵۰۰۴ لینک کوتاه

معاون بازار شرکت بورس خبرداد:

ابهام در عرضه مجدد بلوک غدیر

فروش بلوک ۹.۶۳ درصدی سرمایه گذاری غدیر که قرار بود اولین چراغ خروج از بنگاهداری بانک ها را برای بانک صادرات روشن کند، عرضه مجدد آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، بلوک 9.63 درصدی سرمایه‌گذاری غدیر از سوی بانک صادرات که در حدود 12 روز قبل عرضه شد و خریداری برای این بلوک پیدا نشد اکنون مشخص نیست در چه زمانی دوباره عرضه خواهد شد.

این درحالی است که چندی پیش گفته شده بود که بلوک غدیر در راستای سیاست دولت مبنی بر خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری عرضه شد و بانک صادرات قصد داشت تا با فروش این سهم به طور کلی از ترکیب سهامداری این شرکت سرمایه‌گذاری خارج شود.

اگرچه استقبال نکردن حقوقی‌ها از این سهم، عرضه این شرکت را به زمان دیگری موکول کرد اما درحال حاضر به گفته مدیران شرکت بورس مشخص نیست این بلوک مجددا چه زمانی عرضه می شود.

علی صحرایی، معاون بورس درباره آخرین وضعیت عرضه مجدد بلوک سرمایه‌گذاری غدیر توسط بانک صادرات گفته است که هنوز تاریخ دقیقی در این زمینه مشخص نشده است.

این درحالیست که در عرضه اول بلوک سرمایه‌گذاری غدیر بالغ بر یک میلیارد و ۷۳۳ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۳۷۱ سهم معادل 9.63 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری غدیر متعلق به شرکت بانک صادرات به صورت ۳۰ درصد نقد و مابقی اقساط به قیمت پایه هر سهم هفت هزار و ۹۸۲ ریال عرضه خواهد شد.

براین اساس ارزش پایه ۱۰ درصد از سهام سرمایه‌گذاری غدیر ۱۳۸۳میلیارد تومان بود و پیش‌بینی شده بود صندوق بازنشستگی نفت که در حال حاضر هفت درصد از سهام غدیر را در اختیار دارد به عنوان مهم‌ترین خریدار این بلوک، درخواست خود را ارائه کند.