کدخبر: ۱۰۵۰۲۳ لینک کوتاه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس انجام داد

رونمایی از فساد ۷ هزار میلیاردی در دوران احمدی نژاد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس فاش کرده که سه صراف در سال ۹۰ با همکاری بانک مرکزی هفت هزار میلیارد تومان سود کرده اند.

به گزارش «اقتصادنیوز»، گویا قرار نیست اتفاقات هشت سال گذشته تمامی داشته باشد و به حدی در دوران فعالیت دولت سابق تخلفات اقتصادی رقم خورده که همچنان افشاگری‌ها ادامه دارد.تا همین چند وقت پیش پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی مطرح بود و حال در چند روز اخیر از پرونده‌ای جدید پرده برداری شده است؛ فساد هفت هزار میلیاردی. 
هنوز پرونده فساد اقتصادی سه هزار میلیاردی بسته نشده است که پرونده‌ای جدید از فساد در دوران فعالیت دولت محمود احمدی‌نژاد از سوی یکی از نمایندگان مجلس مطرح می‌شود. 
ارسلان فتحی‌پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس فاش کرده است که سه صراف در سال 1390 با همکاری بانک مرکزی هفت هزار میلیارد تومان سود کرده‌اند. وی گفته است اکنون این رانت نسبت به پرونده سواستفاده مالی سه هزار میلیارد تومانی اهمیت بیشتری دارد. 

فتحی‌پور که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس است افزود: کمیسیون اقتصادی با بررسی‌های صورت گرفته تمام اسناد و مدارک مربوط به این پرونده را تهیه کرده و گزارش آن در جلسه غیر علنی مجلس به نمایندگان ارائه شد و هم‌اکنون نیز این پرونده به قوه قضائیه ارسال شده است.
 
او بیان کرده است: این رانت خواری در دولت دهم انجام شده و مسئولان دولت در زمان وقوع این رانت باید پاسخگو باشند.

فتحی‌پور وعده داده است که کمیسیون اقتصادی مجلس به زودی جزییات و نحوه دسترسی به این رانت را منتشر خواهد کرد تا با خاطیان این پرونده برخورد قانونی شود.