کدخبر: ۱۰۵۲۳۳ لینک کوتاه

تناقض در آمار روستاهای بدون آب

۵۰۰ روستای بی آبی که گم شدند

در حالی که دولت در تلاش برای خروج از بحران آب است، آمارهای اعلام شده در خصوص روستاهای بدون آب که با تانکر آبرسانی می شوند، متناقض است؛ تا جایی که اخیرا در تازه ترین اظهارنظر مقامات دولتی، ۵۰۰ روستای بدون آب گم شده است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، در حالی که تاکنون بارها آمار روستاهای بدون آب از زبان مسئولان وزارت نیرو بیان شده است، آمار جدیدی که معاون اول رئیس‌جمهور در این رابطه اعلام کرده، نشان از تفاوت آماری در این رابطه است.

اسحق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در روزهای گذشته اعلام کرده است که شش هزار روستا در ایران بدون آب هستند و با تانکر به آنها آبرسانی می‌شود. این رقم در حالی است که وزیر نیرو بارها اعلام کرده که تعداد این روستاها شش هزار و 400 روستا است.

پیش از این مشاور وزیر نیرو نیز در شهریور ماه سال جاری اعلام کرده بود که تعداد روستاهای ایران که با روش سیار آبرسانی می‌شوند، شش هزار و 900 روستا است. از سوی دیگر نیز اعضای کمیسیون عمران مجلس و رئیس مجلس بارها این عدد را شش هزار دانسته بودند.

مقایسه این ارقام نشان از اختلاف آماری 500 تا 900 روستا است که در وضعیت بی‌آبی ایران عدد کمی نیست اما به نظر می‌رسد که برای مسئولان در حد آمار و رقم باقی مانده است.