کدخبر: ۱۰۵۸۴۶ لینک کوتاه

هفته سودآور ارزهای آسیایی/ ون کره جنوبی و ین ژاپن گران شدند

در هفته منتهی به بیست و پنجم ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ میلادی ارزهای آسیایی افزایش ارزش را تجربه کردند . بیشترین نرخ افزایش به ون کره جنوبی و ین کشور ژاپن اختصاص داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از بلومبرگ دلیل این رشد ارزش را می توان ارایه آمارهایی مبنی بر رشد فعالیتهای تولیدی و رشد درآمد بخش تولیدات صنعتی در کشورچین دانست .چین بزرگترین اقتصاد آسیا است و عملکرد اقتصادی این کشور می تواند روی بخشهای مختلف اقتصادی آسیا و دنیا تاثیر بگذارد . تاثیر خوش بینی نسبت به آینده اقتصادی چین روی بازار ارز آسیا مساله ای بود که در هفته گذشته اتفاق افتاد.

پیش از این به دلیل روند کاهشی نرخ رشد اقتصادی چین بسیاری بر این باور بودند که اقتصاد آسیا وارد دوره رکود می شود ولی بعد از اینکه آمارهای امیدوار کننده در مورد وضعیت اقتصادی چین ارایه شد و پیش بینی رکود احتمالی کاملا از بین رفت ، بازارهای ارز هم عکس العمل نشان دادند و ارزش ارزهای آسیایی در مقابل دیگر ارزهای دنیا رشد کرد.

در هفته منتهی به بیست و پنجم ماه اکتبر سال 2014 میلادی ارزش ون-واحد پول کره جنوبی- در برابر دلار امریکا 0.8 درصد رشد کرد و به 1057.50 به ازای هر دلار امریکا رسید. در این هفته ارزش روپیه کشور اندونزی هم 0.4 درصد رشد کرد و به 12066 به ازای هر دلار رسید . در این هفته ارزش روپیه کشور هند هم 0.3 درصد افزایش پیدا کرد .

در این هفته بازار ارزهای آسیایی بسیار پر رونق بود و این رشد ارزهای آسیایی سبب شد تا تمایل برای سرمایه گذاری در این بازارها افزایش یابد . پیش بینی می شود با اصلاح نسبی اوضاع اقتصادی دنیا روند افزایش ارزش ارزهای آسیایی ادامه پیدا کند.