کدخبر: ۱۰۶۰۹۰ لینک کوتاه

برترین های صندوق های سرمایه گذاری در بازار سهام

با بررسی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در یک ماه اخیر با دارا بودن عمر ۱۵۰ روز به بالا، از مجموع ۶۸ صندوق مورد بررسی ۶۵ صندوق با بازده صعودی، دو صندوق با بازده نزولی و یک صندوق در حالت سر به سر اقتصادی قرار دارد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، قیمت سهام در بازار سرمایه در چند هفته گذشته با توجه به خوش بینی‌های ایجاد شده بر اساس صحبت‌های مسئولان دولتی نسبت به احتمال زیاد دستیابی به توافقات هسته‌ای، گزارش‌های مالی معقول شش ماهه اکثر شرکت‌ها و همچنین کاهش نرخ تورم و انتظار کاهش نرخ سود سپرده بانکی، حرکت صعودی خود را آغاز کرده است.

به نظر می‌رسد شفافیت در فضای کلان اقتصادی کشور در سه ماهه چهارم سال جاری به دلیل انتشار نتیجه نهایی مذاکرات و مشخص شدن مفاد بودجه سال ۹۴ افزایش یابد. بنابراین سرمایه‌گذار در بازار سرمایه به‌دلیل شفافیت در فضای کلان اقتصادی با اطمینان بیشتری می‌توانند پیرامون سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف تصمیم‌گیری کند.

بنا بر گزارش بورس‌نیوز، با بررسی بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک ماه اخیر با دارا بودن عمر ۱۵۰ روز به بالا، از مجموع ۶۸ صندوق مورد بررسی ۶۵ صندوق با بازده صعودی، دو صندوق با بازده نزولی و یک صندوق در حالت سر به سر اقتصادی قرار دارد.

صندوق توسعه صادرات با بهترین عملکرد نسبت به سایر صندوق‌ها با بازدهی مثبت ۱۶. ۹ درصدی همراه است و در مقابل صندوق مشترک گنجینه مهر با بیشترین میزان ابطال واحدهای خود مواجه بوده و بازدهی منفی 4.2 درصدی داشته است.

این گزارش که بر مبنای عمرش از ۱۵۰ روز صندوق‌ها در یک ماه اخیر است، صندوق‌های توسعه صادارات، حافظ و امین آوید سه صندوق بر‌تر با بازدهی‌های 9.16 ، 7.12 و 5.10 درصدی همراه بوده‌اند.

همچنین پایین‌ترین بازده صندوق‌ها در مدت مذکور به دو صندوق مشترک گنجینه مهر و مهر شریعه با بازدهی منفی 4.2، 6.1 درصد است.

به‌طور کلی بر اساس این گزارش می‌توان اظهار کرد که ۹۶ درصد صندوق‌ها در این مدت با بازدهی مثبت همراه بودند، بنابراین پیش‌بینی می‌شود با توجه به خوش‌بینی‌های ایجاد شده در فضای کلان اقتصادی، شاهد رونق اقتصادی در کشور خواهیم بود.