کدخبر: ۱۰۷۴۱۸ لینک کوتاه

در صورت محقق شدن وعده دولت برای سال آینده

حداقل حقوق کارمندان به ۴۷۲ هزار تومان می رسد / حداکثر حقوق کارمندان هم ۳.۳ میلیون تومان می شود

اگر وعده دولت مبنی بر افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم برای سال آینده محقق شود حداقل میزان حقوق کارمندان دولتی در سال ۱۳۹۴ معادل ۴۷۲ هزار تومان و حداکثر آن سه میلیون و ۳۰۴ هزار تومان خواهد شد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه اخیر هیات دولت در مورد افزایش حقوق کارمندان عنوان کرد: در سال 94 حقوق کلیه کارکنان دولت به اندازه نرخ تورم افزایش خواهد یافت.

محمدباقر نوبخت در مورد میزان نرخ تورم نیز اظهار کرد: مرکز آمار ایران، ‌آمار تورم ماه آبان را اعلام کرد که همچنان روند نرخ تورم کاهنده است. نرخ تورم میانگین 12 ماه منتهی به آبان‌ماه امسال 17.8 درصد بوده است.

این سخنان نوبخت در حالیست که طبق بخشنامه ابلاغ شده معاون اول رئیس‌جمهور در اواسط اردیبهشت‌ماه امسال حداقل حقوق کارمندان دولت ۴۰۰ هزار تومان و حداکثر حقوق آنها هفت برابر این رقم تعیین شده بود.

حال با توجه به اینکه قرار است دولت تا 15 آذرماه امسال لایحه بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کند به نظر می‌رسد نرخ تورم مدنظرش نرخ تورم آبان‌ماه امسال باشد که مرکز آمار ایران حدود 18 درصد تعیین کرده است.

با احتساب این نرخ می‌توان برآورد کرد که اگر وعده دولت مبنی بر افزایش حقوق کلیه کارکنان دولت به اندازه نرخ تورم محقق شود حداقل حقوق کارمندان به 472 هزار تومان و حداکثر حقوق آنها به سه میلیون و 304 هزار تومان افزایش یابد.

این در حالی است که حداقل حقوق کارگران در امسال 608 هزار تومان بوده و دولت در این مورد تاکنون اعلام موضع نکرده است.