کدخبر: ۱۰۸۲۳۷ لینک کوتاه

زائران به مرز رسیدند

۲۰۰ هزار مسافر به کشور از کربلا از طریق مرز مهران وارد کشور شدند. 

ايسنا نوشت:

محمدجواد عطرچیان تصریح کرد: در طول 24 ساعت روز یکشنبه نزدیک به 165 هزار مسافر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند که با اضافه کردن آمار 40 هزار نفری که از ساعت 12 دیشب تاکنون بازگشته‌اند این تعداد به بیش از 200 هزار مسافر می‌رسد.

وی با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود درصد زیادی از مسافران عراق از مرز مهران به کشور بازگردند، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمامی این مسافران به یک پایانه مسافرتی موقت که در مرز مهران ایجاد شده منتقل می‌شوند و سپس از طریق وسائل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده به شهرهای مختلف ایران فرستاده می‌شوند.

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری زمان عبور مسافران ایرانی از مرز و بازگشتشان به کشور را کمتر از چند ثانیه عنوان کرد و گفت: هرچند ما نمی‌توانیم درباره‌ی نحوه عملکرد عراقی‌ها در مرز این کشور اطمینان خاصی حاصل کنیم، اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته زمان مهرزدن پاسپورت ایرانی‌ها در مرز کشور کمتر از چند ثانیه است و مسافران به راحتی وارد خاک ایران می‌شوند.

عطرچیان با اشاره به حرکت روزانه بیش از سه هزار اتوبوس به سمت مرز مهران برای پوشش سفر مسافران بازگشتی به کشور اظهار کرد: با توجه به این‌که تعداد مسافران ایرانی که از طریق مرزهای زمینی به عراق سفر کردند از عدد یک میلیون و 200 هزار نفر گذشته قطعا برای مدیریت‌کردن این تعداد به وسائل نقلیه بسیاری نیاز است .

وی ادامه داد: از این‌رو با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته روز گذشته بیش از سه هزار دستگاه اتوبوس به سمت مرز حرکت کرده‌اند و امروز نیز همین تعداد عازم مهران شده‌اند. در صورتی که این تعداد نیز کفاف سفرهای مردمی را ندهد، قطعا از وسائل نقلیه دیگر دستگاه‌های عمومی و شهرداری‌ها برای مدیریت سفرهای روز آینده استفاده خواهیم کرد.

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری خاطر نشان کرد: با توجه به تمهیدات خاصی که سازمان راهداری اندیشیده مرز مهران به عنوان اصلی‌ترین محل عبور و مرور زائران کربلا در دو روز گذشته ترددی شلوغ اما روان داشته است و وضعیت در مرز شلمچه نیز به همین ترتیب ادامه دارد.

لينك‌های مرتبط را در زير بخوانيد:

مرزهای غربی کشور منتظر زائران اربعین