کدخبر: ۱۰۸۷۸۵ لینک کوتاه

محدودیت‌‌های ترافیکی جاده‌ها تا روز جمعه 

تردد همه تریلر‌ها، کامیون‌ها و کامیونت‌ها‌ ‌از محورهای هراز، مسیر تهران-قائم‌شهر و قائم‌شهر-تهران‌ و محور چالوس، ممنوع است. 

به گزارش «اقتصادنیوز» بر اساس اطلاعات سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ دوربین‌های نظارتی‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به ‌روال عادی در جریان است.

این گزارش حاکی است به دلیل بارش برف در برخی محور‌های مواصلاتی کشور رانندگانی که قصد تردد در محور‌ استان‌های سردسیر و برف‌خیز را دارند، حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

در شبانه‌ روز گذشته‌ کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۱۷۶ تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۰. ۷‌ در‌صد افزایش را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۲۰ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

‌پرتردد‌ترین محور‌های مواصلاتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته
آزادراه‌‌ ‌کرج-تهران، ‌آزادراه کرج-قزوین، آزادراه ‌تهران-کرج، آزادراه ساوه-تهران، آزادراه تهران-پاکدشت، آزادراه تهران-ساوه، محور پاکدشت‌-تهران و محور‌ شهریار-تهران در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های منتهی به شمال کشور تا روز جمعه

تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۱۰ دی لغایت ساعت ۲۴ جمعه ۱۲ دی ماه‌ ۹۳ از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و تهران _ سمنان _ مشهد و بالعکس ممنوع است.

تردد همه خودرو‌ها از ساعت ۱۴ الی ۲۴ روز جمعه ۱۲ ‌دی‌ماه ‌از کرج به مرزن‌آباد ممنوع است و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ الی ۲۴‌‌ همان روز‌ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد (محدوده دزدبن) به سمت کرج‌ یک طرفه است.

در محور کندوان‌ تردد همه تریلر‌ها، کامیون‌ها و کامیونت‌ها‌، ‌کماکان ممنوع است.

‌تردد همه تریلر‌ها، کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ الی ۲۴ روزهای چهارشنبه‌، پنج‌شنبه و جمعه‌ در محور هراز ممنوع است.

تردد همه تریلر‌ها از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه ۱۲ دی‌ماه‌ از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی
محور فرعی شمشک ـ دیزین‌ واقع در استان‌های البرز و تهران‌ تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش برف مسدود است و تردد از محور کرج-گچسر-مرزن‌آباد انجام ‌می‌شود.

محور فرعی پونل ـ خلخال‌ واقع در استان اردبیل‌ تا اطلاع بعدی ‌به دلیل بارش شدید برف و احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محور اسالم – خلخال انجام می‌شود.

محور فرعی سروآباد-پاوه واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش شدید برف مسدود و تردد از محور سنندج-کامیاران-روانسر-پاوه ‌انجام می‌شود. آزادراه مرزن آباد ـ چالوس (مسیر جنوب به شمال) ‌واقع در استان مازندران، ‌ به دلیل ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود است و تردد از محور قدیم مرزن آباد ـ چالوس انجام می‌شود.

محور قدیم اصفهان- شهرکرد (گردنه رخ ـ جعفرآباد) ‌ واقع در استان چهار محال و بختیاری‌ از تاریخ ۱۰ آذرماه ۹۳ لغایت‌ ۱۵ فروردین ۹۴ به دلیل احتمال ریزش کوه و سقوط بهمن‌ حدفاصل کیلومتر ۱۷ تا ۲۶ مسدود و تردد از مسیر تونل‌های رخ ۱ و ۲‌ انجام می‌شود.

آزادراه مرزن‌آباد ـ چالوس (مسیر جنوب به شمال) ‌ واقع در استان مازندران، از مورخ ۱۴ ‌آذرماه تا اطلاع بعدی‌ به دلیل ریزش کوه‌ مسدود و تردد از محور قدیم مرزن‌آباد ـ چالوس انجام می‌شود.

محور فرعی همدان ـ گنجنامه ـ تویسرکان ‌واقع در استان همدان، تا پایان فروردین ۹۴ به دلیل صعب العبور بودن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محورهای همدان- جوکار – تویسرکان و همدان- اسدآباد – تویسرکان انجام می‌شود.