کدخبر: ۱۰۹۲۸۵ لینک کوتاه

شاخص ۲ هزار واحد دیگر ریخت

تداوم بحران در بورس

افت بازار سهام در حالی در آذرماه امسال شدت گرفته و شاخص بورس از کانال ۷۶ هزار واحدی با افت ۹ هزار واحدی به کانال ۶۶ هزار واحدی رسیده است که مسوولان اقتصادی همچنان تاکید دارند وضعیت بازار سهام بحرانی نیست و بزودی زمینه رشد شاخص با رفع مشکلات صنایع فراهم خواهد شد.

به گزارش «اقتصاد نیوز»، تالار شیشه ای در هفته ای که گذشت همه روزها را بر مدار منفی بود و با سقوط به کانال 66 هزار واحدی بازدهی منفی بازار را به حدود 25 درصد رساند. این درحالی بود که وزیر اقتصاد در اوایل هفته گذشته گفته بود قیمت ها به کف رسیده است و مشکلات بازار سرمایه به زودی برطرف می شود.

علی طیب نیا حتی تاکید کرده بود که قاعدتا عوامل عینی و واقعی اقتصاد از این موضوع دفاع نمی‌کند که ما شاهد کاهش بیشتر در شاخص‌ها باشیم.

این گفته های وزیر اقتصاد در حالی بود که طی این هفته شاخص بورس 2 هزار واحد دیگر هم ریخت و با رکودشکنی منفی از کانال 68 هزار واحدی به کانال 66 هزار واحدی رسید. اگرچه تشدید کاهش قیمت نفت یکی از دلایل مهم در ریزش بازار در هفته گذشته بود.

ریزش های سنگین بازار سهام در حالی ادامه دارد که رئیس سازمان بورس گفته است که بصورت جدی به دنبال رفع ابهامات و مشکلات صنایع بوده زیرا این امر نگرانی‌هایی را برای سهامداران این صنایع ایجاد کرده است.

محمد فطانت در جمع اعضای کمیته رسانه بازار سرمایه گفته است که یکی از موضوعات اساسی که در کنار اقدامات توسعه ای و زیرساختی بازار، هم اکنون در اولویت برنامه ها در کوتاه مدت قرار داده ایم و بصورت جدی بدنبال آن هستیم، پیگیری ابهامات و مشکلاتی است که گریبانگیر برخی صنایع بورسی شده است.

او با اشاره به تشکیل کمیته ثبات بازار سرمایه با حضور نمایندگان وزارتخانه های ذیربط و معاون هماهنگی معاون اول رئیس جمهور در همین راستا و تشکیل منظم جلسات این کمیته هم تاکید کرده است: در کمیته ثبات، به دنبال اتخاذ راهکارهای عملیاتی برای رفع ابهام و مشکلات صنایع هستیم و تصمیمات را پس از حصول نتیجه قطعی، به اطلاع سرمایه گذاران و سایر فعالان بازار خواهیم رساند.