کدخبر: ۱۰۹۲۹۴ لینک کوتاه

طلا ۲.۵ درصد در هفته گذشته افزایش پیدا کرد

ادامه نگرانی های سیاسی در خصوص اوضاع یونان تاثیر زیادی بر رشد تقاضا و قیمت طلا داشته است. قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه به بیش از ۱۲۲۲ دلار رسید تا در هفته ای که گذشت با رشد ۲.۵ درصدی روبرو شده باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی پس از انتشار گزارش روز گذشته وزارت کار آمریکا عملکرد مورد انتظار تحلیلگران اقتصادی را نداشت و این مساله موجب افزایش قیمت جهانی طلا شده است.
 
ادامه نگرانی های سیاسی در خصوص اوضاع یونان تاثیر زیادی بر رشد تقاضا و قیمت طلا داشته است. قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه به بیش از 1222 دلار رسید تا در هفته ای که گذشت با رشد 2.5 درصدی روبرو شده باشد.
 
قیمت طلا در 3 هفته گذشته با کاهش متوالی روبرو شده بود. نگرانی های مربوط به خروج یونان از منطقه یورو تاثیر زیادی بر رشد تقاضا و قیمت طلا داشته است. انتخابات یونان 25 ژانویه برگزار خواهد شد.
 
شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش 0.4 درصدی روبرو شده است و پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا نیز شاخص سهام در بازارهای اروپایی با افت همراه بوده است.
 
اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته 252 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری نیز به 5.6 درصد کاهش یافته است. 
 
تحلیلگران موسسه مالی ای بی آن امرو نیز بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت بین 1200 تا 1230 دلار در نوسان خواهد بود چرا که هنوز نگرانی های زیادی در خصوص زمان افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو وجود دارد.
منبع: سایت طلا