کدخبر: ۱۱۰۲۴۸ لینک کوتاه

احتمال کشف معادن بزرگ سنگ آهن

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: عملیات اکتشاف تاکنون از مرز ۱۳۵ هزار کیلومتر مربع گذشته است و استان های مستعد مواد معدنی همچون سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی،‌ یزد و کرمان را تحت پوشش داده است.

به گزارش اقتصادنیوز،‌ مهدی كرباسيان كه درباره نتايج اوليه عمليات اكتشاف سراسری سخن می‌گفت تصريح كرد: اين اميدواری وجود دارد كه در اين نواحی 3 يا 4 معدن بزرگ سنگ آهن كشف شود.
معاون وزير صنعت معدن و تجارت درباره نتايج فعلی اجرای عمليات اكتشاف گفت:‌ عمليات اكتشاف تاكنون از مرز 135هزار كيلومتر مربع گذشته است و استان های مستعد مواد معدنی همچون سيستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی،‌ يزد و كرمان را تحت پوشش داده است.
عمليات بزرگ اكتشافات جديد كه از دی ماه سال 92 و از ناحيه معدنی سنگان- در خراسان رضوی و جنوبی- آغاز شده در ابتدا استان های نوار شرقی كشور را در بر گرفت و اكنون به مناطق مركزی و جنوبی و غربی تسری پيدا كرده است.
اين برنامه با مشاركت ايميدرو،‌ معاونت معدنی و صنايع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان زمين شناسی به اجرا در آمده و قرار است 200هزار كيلومتر مربع از مساحت كشور را تحت پوشش قرار دهد . ضمنا بر اساس گزارش های جديد تيم عمليات اكتشاف،‌ وسعت اين برنامه از رقم پيش بينی شده 200هزار كيلومتر مربع نيز فراتر خواهد رفت.
منبع: ایمیدرو