کدخبر: ۱۱۰۲۶۹ لینک کوتاه

شرکت Baker Hughes اعلام کرد

۴۹ سکو نفتی دیگر در آمریکا بیکار شد

طی هفته گذشته ۴۹ سکوی نفتی در آمریکا از بهره برداری خارج شده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از بلومبرگ؛ Stewart Glickman تحلیل گر بازار سهام در نیویورک آمریکا می گوید در حال حاضر هیچ گونه نشانه ای در طرف عرضه و یا تقاضای بازار نفت برای افزیش قیمت نفت مشاهده نمی شود. به نظر می سد نفت 50 دلاری واقعیت جدیدی است که باید به آن عادت کنیم.
آمارها حاکی از آن است که تولید نفت در آمریکا با ارتقای تکنولوژی حفاری با سرعت کمتری کاهش یابد. بر اساس گزارش آژانس بین الملی انرژی که در 12 ژانویه سال جاری میلادی منتشر شده است تولید نفت در Bakken واقع در ایالت داکوتای شمالی از سه سال گذشته تاکنون دو برابر شده است.
تولید داخلی آمریکا با استفاده از روش fracking (تکنولوژی مورد استفاده در استخراج نفت شیل) به بالاترین سطح خود رسیده است. این حفاری ها بیشتر در مناطق Eagle Ford و Permian درایالت تگزاس و Bakken در ایالت داکوتای شمالی انجام می شود.
شرکت Baker Hughes روز 23 ژانویه در وب سایت خود اعلام کرده است که طی هفته گذشته 49 سکوی نفتی در آمریکا از بهره برداری خارج شده اند که با این حساب تعداد سکوهای مورد بهره برداری به رقم هزار و 317 سکو در امریکا کاهش یافت که کمترین سطح طی دو سال گذشته است. این روند کاهشی برای هفتمین هفته متوالی است که اتفاق می افتد.