کدخبر: ۱۱۰۲۷۰ لینک کوتاه

رقابت اپل و گوگل بر سر هوشمندسازی منازل

اپل قصد دارد محصولاتی برای هوشمندسازی منازل موسوم به هوم کیت ارائه دهد که به منظور رقابت با شرکت گوگل طراحی شده و به همین منظور با ترموستات‌های هوشمند خانگی این شرکت سازگاری ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز، محصولاتی که در قالب این مجموعه طراحی شده‌اند قرار است در بهار و تابستان آینده روانه بازار شوند و برای تنظیم هوشمند دمای اتاق‌های خانه، کنترل میزان مصرف آب و کسب اطلاع از شرایط آب و هوایی و جوی قابل استفاده هستند.

برخی دیگر از ابزار این مجموعه برای مقابله با آتش سوزی، باز و بسته کردن هوشمند درها و پنجره‌ها و حتی مدیریت مصرف برق طراحی شده‌اند.

در اکثر ابزار این مجموعه تراشه‌ها و حسگرهای برای هوشمند سازی آنها کار گذاشته شده است. کنترل ابزار مذکور با استفاده از گوشی آیفون و از طریق بلوتوث و وای – فای صورت می‌گیرد.

همچنین برنامه همراه ویژه‌ای نیز به همین منظور طراحی گردیده تا به راحتی میان مصرف انرژی و روشنایی خانه، قفل کردن درب و پنجره ها، حرارت داخل منزل و ... کنترل شود.

در حالی که طراحی ابزار هوشمند سازی منازل در میان شرکت های فناوری شدت گرفته این نگرانی وجود دارد که امنیت پایین آنها موجب سوءاستفاده هکرها، نقض حریم شخصی افراد و همین طور تسهیل آسیب زدن به منازل و محیط‌های کاری شود.  
منبع فارس