کدخبر: ۱۱۰۷۵۵ لینک کوتاه

بلومبرگ گزارش داد؛

بازار مس گرم شد

قیمت مس امروز در بازار لندن برای تحویل در ماه می با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۵ هزار ۵۰۰ دلار در هر تن رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت مس امروز در بازار فلزات لندن برای تحویل در ماه می با 0.09 درصد افزایش به 5 هزار 500 دلار در هر تن رسید که حاکی از ادامه روند صعودی قیمت مس است که از سه روز پیش آغاز شده است.
دیروز قیمت مس در بازار شانگ های به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید کارشناسان دلیل این افزایش قیمت را افزایش قابل توجه تعداد قرار دادها می دانند.
تعداد موقعیت های باز در بازار مبادلات آتی شانگ های با 12 درصد افزایش طی هفته گذشته به رکورد 952 هزار و 16 قرار داد رسید این افزایش از ماه نوامبر بی سابقه بوده بوده است. در مقایسه تعداد موقیعت های باز بازار لندن نیز با 2.4 درصد افزایش به تعداد 315 هزار و 265 قرار داد در روز 29 ژانویه رسید. البته باید در نظر داشت که حداقل میزان معامله در قرار دادهای بازار شانگ های 5 تن و در بازار لندن 25 است.
ژانگ یو تحلیلگر شرکت Yongan Futures در هانگزو چین می گوید احتمالا ما شاهد رونق زودگذری در بازار مس هستیم. شرایط فعلی در بازار بدان دلیل است که سرمایه گذاران فکر می کنند که قیمت های مس در بازار جهانی به کمترین حد خود رسیده است همچنین دولت چین نیز اعلام کرده است قصد دارد اقدام به ذخیره فلز مس بکند.
بر اساس اخبار بلومبرگ در هفته گذشته، انتظار می رود اداره دولتی ذخیره سازی در چین در سال جاری اقدام به خرید 200 هزار تن مس فرآوری شده بکند. سه نفر از منابع گاه در روز 26 ژانویه گفته اند که انبارهای دولتی به دنبال خرید از عرضه کنندگان مختلف مس در قراردادهای 20 هزارتنی هستند.
قیمت مس برای تحویل در 15 می سال 2015 در بازار COMEX با 3 درصد رشد به 2 دلار56 سنت در هر پوند رسید همچنین قیمت مس برای تحویل در ماه آوریل در بازار شانگ های برای تحویل در ماه آوریل در بازار شانگ های 3.1 درصد افزایش داشت و 40 هزار و290 یوآن معادل 6هزار و 436 دلار در هر تن معامله شد
قیمت آلومینیوم در بازار فلزات لندن برای تحویل در ماه می 0.48 درصد رشد داشت و هزار و 873 دلار در تن معامله شد قیمت روی نیز در شرایط مشابه 2 هزار و 128 دلار در تن ثبت شد در این میان قیمت قلع با 0.89 درصد کاهش 18 هزار و 855 دلار در هر تن در بازار فلزات لندن به فروش رفت.