کدخبر: ۱۱۰۹۲۲ لینک کوتاه

احتمال کاهش ۵۰ درصدی فروش آی پد اپل

با افزایش عرضه گوشی‌های هوشمند با نمایشگر بزرگ موسوم به فبلت، علاقه مردم به خرید تبلت و به خصوص آی پد شرکت اپل کاهش یافته است.

به گزارش «اقتصادنیوز» درآمد این شرکت از محل عرضه این تبلت پرآوازه سال به سال در حال کاهش است و همین مساله موجب نگرانی اپل شده است. بررسی های KGI Securities نشان می دهد که حتی اگر اپل به عرضه آی‌پدهایی با نمایشگر بزرگتر و امکانات بیشتر روی بیاورد باز هم تغییری در این وضعیت حاصل نخواهد شد.

بر اساس برآوردهای این شرکت عرضه آی پد در سال 2015 میلادی به 45 میلیون واحد خواهد رسید که به معنای کاهش 30 درصدی عرضه آن نسبت به سال 2014 است. گفته می شود اپل در اواخر سال 2015 میلادی آی پد 12.9 اینچی خود را عرضه می کند، اما این مساله هم تغییری در بازار تبلت ایجاد نکرده و بر اساس برآوردها در سه ماهه اول سال 2015 تنها 10.1 میلیون تبلت به بازار می آید که نشانگر کاهشی 52.7 درصدی است.

KGI Securities بر این باور است که در سه ماهه دوم سال 2015 شاهد کاهش مجدد 30 تا 40 درصدی عرضه این تبلت هستیم و تنها 7 تا 8 میلیون آی پد به بازار می آید. با این حساب سال 2015 بدترین سال برای بازار آی پد از 5 سال قبل تا به حال که آنها برای اولین بار عرضه شدند به حساب می آید.
منبع: فارس