کدخبر: ۱۱۱۳۵۰ لینک کوتاه

علاءمیرمحمدصادقی در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز:

کاندیداها وعده‌های دروغین ندهند/افشاگری در شان اتاق نیست

رئیس گروه انتخاباتی مجمع فعالان توسعه عنوان کرد: متقاضیان ورود به هیات نمایندگان اتاق، وعده‌های دروغین ندهند و در شان اتاق بازرگانی و نمایندگان آن نیست که رفتارهایی نظیر افشاگری داشته باشند.

علاء میرمحمد‌صادقی که در حال حاضر نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران است، در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در پاسخ به این سوال که رفتار انتخاباتی کاندیداهای هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی پیش از انتخابات باید چگونه باشد؟ اظهار کرد: متقاضیان ورود به هیات نمایندگان اتاق بازرگانی باید نظرات و پیشنهادات خود را به هیات‌ها و بخش‌های خصوصی اعلام کنند و وعده‌های دروغین به اعضای اتاق ندهند. تبلیغات باید در دستگاه‌های مختلف و مورد اعتماد مردم باشد.

او افزود: انتخابات اتاق بازرگانی تهران و اتاق بازرگانی ایران مانند انتخابات مجلس نیست که به تبلیغات آنچنانی نیاز داشته باشد. مردم باید به اعضای اتاق بازرگانی که مدافع حقوق اعضای خود و همچنین پیشنهاد دهنده برای حل مشکلات اقتصادی و شکوفایی عدالت و اقتصاد در کشور هستند، اجازه دهند تا هر فردی که شایسته است انتخاب شود.

میر محمد صادقی با بیان این که در شان اتاق بازرگانی و نمایندگان اتاق نیست که رفتارهایی نظیر افشاگری و غیره داشته باشند، تصریح کرد: زیرا اتاق بازرگانی از گذشته تا به حال از معتبرترین افراد، مورد اعتمادترین و راستگوترین اشخاص و کسانی که مورد احترام جامعه بودند تشکیل شده‌است، بنابراین باید از رفتارهایی که خلاف اخلاق است در حوزه اتاق تهران خودداری شود. زیرا رفتارهایی نظیر افشاگری یا احیانا اتهام زدن، ارزش اتاق بازرگانی را کم خواهد کرد.

نایب رئیس اتاق ایران در پاسخ به این سوال که از بین اعضای مجمع فعالان توسعه چه کسی برای ریاست اتاق تهران و چه کسی برای ریاست اتاق ایران احتمالا کاندیدا خواهد شد؟ گفت: مذاکره‌ای درمورد این مساله نشده، اما صبر می‌کنیم بهترین افراد انتخاب شوند و خودشان هرکس را که مصلحت می‌دانند به نامزدی ریاست این اتاق انتخاب می‌کنند.