کدخبر: ۱۱۱۳۶۳ لینک کوتاه

تبلیغاتی ناخواسته تلویزیون‌های سامسونگ در حین تماشای ویدئو

پس از انتشار گزارش هایی در مورد استراق سمع تلویزیون‌های هوشمند تازه سامسونگ از مکالمات کاربران در محیط اطراف، حالا مشخص شده آنها بدون اجازه کاربران در حین تماشای ویدیو آگهی هم پخش می‌کنند.

برخی کاربران این تلویزیون‌ها می‌گویند در حین مشاهده محتوای ویدیویی خود به ناگهان شاهد قطع برنامه و پخش آگهی‌های ناخواسته‌ای بوده‌اند که بدون رضایتشان پخش شده است.

علت این مساله اتصال این تلویزیون ها به اینترنت و نصب ده ها برنامه و خدبات جانبی بر روی آنهاست که چنین قابلیتی را برای آنها به ارمغان می آورد. به عنوان مثال اگر کاربری با استفاده از برنامه Plex بر روی تلویزیون های سامسونگ فیلم سینمایی مشاهده کند ممکن است به ناگهان شاهد قطع فیلم و پخش آگهی بازرگانی باشد.

در حالی که این مشکل در کشورهای مختلف جهان و از سوی دهها کاربر این تلویزیون ها گزارش شده، سامسونگ وقوع آن را ناشی از یک اشتباه در حین به روزرسانی نرم افزاری تلویزیون های هوشمند خود دانسته و از کاربران خواسته برای خلاصی از دست این آگهی ها با انتخاب دکمه منو بر روی کنترل تلویزیون به بخش Smart Hub  و سپس Terms & Policy و آنگاه به Yahoo Privacy Policy بروند و سپس گزینه I disagree with the Yahoo Privacy Notice را انتخاب کنند. 
منبع: فارس