کدخبر: ۱۱۱۳۸۶ لینک کوتاه

معوقات بانکی ۹۳ هزار میلیارد تومان شد

عضو هیات عامل بانک مرکزی با تاکید براینکه حجم معوقات بانکی ۹۳ هزار میلیارد تومان برآورد می شود، گفت: در حال حاضر مطالبات از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و مشاهده می‌کنیم که مطالبات رو به افزایش است.

به گزارش اقتصادنیوز، معاون اداری و مالی بانک مرکزی در جمع مدیران موفق شعب بانک‌ها با اشاره به وضعیت بانکداری در گذشته عنوان کرد:‌ در سال‌های نه چندان دور تمامی کار‌ها به صورت دستی انجام می‌شد. مردم به سمت بانک‌ها هجوم می‌آوردند و همه روزه ما شاهد صف‌های طویل برای دریافت خدمات بانکی بودیم. همه بانک‌ها ، دولتی و دستورالعمل‌ها، یکسان بود.

در این شرایط، کنترل هم راحت‌تر انجام می‌شد و منابع و مصارف با یکدیگر همخوانی داشت. اما با توجه به نیاز‌های جدید بانک‌های خصوصی پدید آمدند. این بانک‌ها از روش‌های جدید الکترونیکی استفاده می‌کردند و این امر ، کاهش میزان مراجعه حضوری افراد به بانکها را به ارمغان آورد.

وی در ادامه افزود: فناوری‌های ارتباطی نقش فزاینده‌ای در بانکداری داشته‌اند. با استفاده از این فناوری‌ها نیاز به حضور فیزیکی افراد کم شد. در سال‌های گذشته انرژی زیادی از بانک‌ها صرف دریافت فیش‌های آب و برق می‌شد. اما امروز شرایط تغییر کرده است. چک‌هایی که 20 روز طول می‌کشید از شهرستان به تهران برسد، یکروزه انجام می‌شود. در این شرایط، شکل رقابت عوض شده و بانک‌ها به سراغ مسائلی از جمله تکریم ارباب رجوع رفته و تلاش نموده اند تارفتار خود را با مشتریان اصلاح و بهبود بخشند.

مسگر‌ها ایجاد رقابت سالم در بانکداری را با اهمیت عنوان و اظهار داشت: با آغاز به کار بانک‌های خصوصی و در پی آن برخی موسسه‌های مالی، مسابقه‌ای برای جذب بیشتر منابع شروع شد که این فرآیند، افزایش مطالبات را به دنبال داشت و حجم آن هم حدود 93 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: به اعتقاد من اگر دستورالعمل ها درست اجرا شود، این رقم بیش از این خواهد بود. برخی بانک‌ها نتوانستند بین منابع و مصارفشان تعادل ایجاد کنند و علی‌رغم کاهش مراجعه، شعب خود را کم نکردند. این باعث ‌شد در ترازنامه برخی بانک‌ها حتی با زیان‌ مواجه باشند؛ علی رغم اینکه بانک یک موسسه انتفاعی است و فلسفه وجودی آن سود است. این‌ها حساسیت‌هایی است که یک مدیر باید به آن توجه کند.


عضو هیات عامل بانک مرکزی لازمه کار یک مدیر موفق بانکی را در اختیار داشتن یک‌جعبه ابزار بانکی دانست و اظهار داشت: از جمله چیز‌هایی که می‌تواند در این جعبه ابزار بانکی باشد، ذره بین است. ذره بین برای دقت در اموری که در شعبه انجام می‌شود. اینکه در جذب منابع دقت داشته باشند. جذب منابع به چه قیمتی؟ به چه شکلی؟ یعنی همزمان که به جذب حداکثری منابع فکر می‌کنند، این موضوع را مورد توجه قرار دهند که این منابع در چه زمینه‌ای باید سرمایه‌گذاری شود. در حال حاضر اکثر منابعی جذب می‌شود یکساله و شش ماهه است. کمتر کسی سپرده پنج ساله گشایش می نماید. در صورتی که تسهیلات پرداختی ، گاه پنج ساله یا بیشتر است.

وی افزود: ذره بین می‌خواهیم تا بر مدیریت ریسک پذیری تمرکز کنیم. چطور می‌شود شعبه‌ای منابعش کمتر از مصارفش می‌شود؟ بانکی 110 تا 120 درصد منابع مصارف دارد و نزدیک به 30 درصد منابع و مصارف جزو مطالبات است.

مسگر‌ها با اشاره به نقش و اهمیت حاکمیت انضباط در بانک‌ها عنوان داشت: یکی دیگر از ابزار‌های مورد نیاز مدیر خط‌کش برای دقت است. خط‌کش برای اندازه‌گیری و دقت در انضباط. سیستم بانکی نمی‌تواند سیستم بی انضباطی باشد.