کدخبر: ۱۱۱۴۱۳ لینک کوتاه

تغییرو تحولات بازار امروز طلا و ارز

سرمای زمستان بازار سکه را به خواب برد

بازار به رکود رفته طلا، سکه و ارز شب عید خوبی را سپری نمی‌کند ودر حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی مردم تقاضا تنها برای رفع نیاز به سوی سکه‌های کوچک همچون ربع سکه و سکه یک گرمی سوق پیدا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز(یک‌شنبه) با تعطیلی بازارهای جهانی نرخ اونس جهانی با قیمت 1228 دلار و 90 سنت بسته شده است و این در حالی است که اوایل روز گذشته نرخ اونس جهانی 1230 دلار بود.

قیمت طلا 18 عیار با توجه به نرخ اونس جهانی و دلار آمریکا افت و خیز منطقی و نرمالی دارد و در حال حاضر هر گرم از این طلا به قیمت 101 هزار و 17 تومان ارزش گذاری شده است.

با توجه به اونس جهانی و نرخ دلار آمریکا ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی و امامی 991هزار و 915 تومان، نیم سکه 496 هزار و 397 تومان، ربع سکه 248 هزار و 698 تومان و سکه یک گرمی 122 هزار و 838 تومان باید باشد اما در بازار آزاد قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 988 هزار، سکه امامی 991 هزار، نیم سکه 499 هزار، ربع سکه 268 هزار و سکه یک گرمی 172 هزار تومان است.

تفاوت ارزش و قیمت داد‌و‌ستد ربع سکه و سکه یک گرمی بسیار قابل توجه است که دلیل این امر میزان بسیار زیاد تقاضا نسبت به عرضه این نوع سکه است.

یک صراف در بازار آزاد به اقتصادنیوز گفت: به دلیل قدرت خرید پایین مردم تقاضا برای خرید سکه‌های خرد همچون ربع و سکه یک گرمی بسیار افزایش یافته است.

او در رابطه با آینده بازار بیان کرد: پیش‌بینی می‌شد سال 2015 میلادی سال بسیار خوبی باشد اما تا به اینجا خروجی مثبتی دریافت نشده است.

این فعال بازار سکه و ارز با تاکید بر رکود بازار ادامه داد: در حال حاضر شب عید سکه، طلا و ارز است اما هیچ خرید و فروش قابل توجهی صورت نمی‌گیرد و آینده خوبی در پیش رو نخواهد بود.

بازار ارز نیز همچون بازار سکه و طلا آنچنان رونقی ندارد، نوسانات ارز بسیار اندک بوده و از نوسانات لحظه‌ای که به شدت بر بازار ارز تاثیرگذار بود فاصله گرفته است.

در حال حاضر هر یک دلار آمریکا به قیمت 3434 تومان، پوند انگلیس 5298 تومان،‌یورو 3943 تومان و درهم امارات 943 تومان عرضه می‌شود.