کدخبر: ۱۱۱۷۳۳ لینک کوتاه

اپل خودرو می‌سازد

اپل که به طور سری روی طراحی خودروی الکتریکی کار می کند ، می خواهد در سال ۲۰۲۰ تولید این خودرو را آغاز کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از بلومبرگ ، افراد آگاهی اعلام کردند که شرکت اپل در درحال طراحی خودروی الکتریکی است وبه تیم طراح خود مهلت داده تا قبل از 2020 تولید را آغاز کند.
در7 سال اخیر دوشرکت خودروسازی تسلاموترز و جنرال موتورز در حال طراحی و آماده شدن برای تولید خودروی الکتریکی هستند که بتواند با یک بار شارژ تا بیش از 200مایل حرکت کند. قیمت در نظر گرفته شده برای این خودرو کم تر از 40 هزار دلار است.
استیو لوین نویسنده کتاب (Powerhouse ) روز پنجشنبه فوریه در شبکه تلویزیونی بلومبرگ به این مورد اشاره کرد که نقطه عطفی در عصر الکتریکی به وجود می آید ، حضور اپل در صنعت خودرو های الکتریکی بروز یک نقطه بحرانی است ، آیا اپل می تواند با جنرال موتورز و تسلا موتورز رقابت کند؟
این تغییر مسیراپل درحالی است که این شرکت در سه ماه گذشته رکورد سود 18 میلیارد دلار را ثبت کرده 178 میلیاد دلار به صورت نقد دارد که راه های کمی برای صرف آن دارد . هزینه بخش توسعه و تحقیق این شرکت در سال گذشته 6.04 میلیارد دلار بوده و تیم کوک مدیر عامل این شرکت با مشکل برگرداندن پول نقد به سهام داران روبه رو است و سلزندگان آیفون را مجبور به طراحی نوع جدیدی از iPhone کرده تا پاسخ گوی نیاز مشتریان باشد.
ورود اپل به یک صنعت جدید درست مانند وقتی است که برای اولین بار وارد بازار تولید گوشی های هوشمند و پخش کننده های موسیقی شد.