کدخبر: ۱۱۲۵۸۷ لینک کوتاه

تحلیل‌ یومتال از بازار سنگ آهن چین

کاهش قیمت سنگ‌آهن در بازار داخلی چین

تحلیل‌های یومتال از بازار سنگ آهن چین حاکی از کاهش قیمت‌ها در بازارهای داخلی این کشور و فعالیت بیشتر بازار سنگ‌آهن وارداتی در این کشور است.

به گزارش اقتصادنیوز، تحلیل‌های یومتال از بازار سنگ آهن چین حاکی از کاهش قیمت‌ها در بازارهای داخلی این کشور و فعالیت بیشتر بازار سنگ‌آهن وارداتی در این کشور است. با اینحال، افزایش عرضه لحظه‌ای، از افزایش قیمت این محصول جلوگیری کرد. تثبیت قیمت بازار سنگ‌آهن چین همچنین باعث افزایش مبادلات شد.

همچنین برخی از کارخانجات تولید فولاد از هم‌اکنون سفارش‌های آتی خود را ثبت کرده‌اند، درنتیجه در مبادلات لحظه‌ای بازار شرکت نداشتند. قیمت لحظه‌ای هرتن سنگ‌آهن با عیار 61.5 درصد در بندر ینگوائوی چین، 73 دلار و 38 سنت معامله شد که از این مبلغ پنج دلار و 58 سنت هزینه ترخیص بندر و 17 درصد نیز مالیات بر ارزش افزوده است. همچنین قیمت سنگ آهن با عیار 66 درصد، تحویل بندر تانگشان، در همان قیمت 98 دلار و 28 سنت در هر تن ثابت ماند.

درحال حاضر، در بازار تانگشان، قیمت شمش آهن به 314 دلار و 19 سنت در هر تن افزایش یافته‌است. همچنین قیمت میلگرد آتی که با قیمت 393 دلار درهرتن گشوده شده‌بود، در مقایسه با آخرین تسویه حساب، حدود 31 سنت کاهش یافت.

پس از آنکه دولت چین نرخ بهره‌بانکی را کاهش داد، برخی بر این باور بودند که این کار احتمالا منجر به بهبود بازار ساخت و ساز شود. با‌اینحال، منابع داخلی این کشور متوجه شدند، کاهش نرخ بهره تنها منجر به حمایت از بازار املاک و ثبات آن شود اما منجر به ترقی جدی در این بخش نخواهد شد.

ارزش بازار املاک چین، 15 درصد از کل تولید ناخالص ملی سال‌های گذشته چین را پوشش داده‌است. درصورتی‌که این بخش صنعتی رشد کند، خبر خوشی برای دولت و بانک مرکزی چین خواهد بود. علاوه‌براین، شرایط پولی معتدل‌تر، همچنین به سایر بخش‌های اقتصاد واقعی نیز منفعت می‌رساند.