کدخبر: ۱۱۲۵۹۲ لینک کوتاه

هتل‌ها حق افزایش قیمت را در نوروز ندارند

رئیس جامعه هتلداران ایران تاکید کرد: با تمام هتل‌های کشور هماهنگ شده است تا در تعطیلات نوروز به هیچ‌وجه افزایش نرخ نداشته باشند.

جمشید حمزه‌زاده درباره‌ وضعیت قیمت‌ هتل‌ها در نوروز 94، اظهار کرد: هتل‌های سراسر کشور بهمن‌ماه امسال حدود 20 درصد افزایش نرخ داشته‌اند که این افزایش قیمت مربوط به سال 93 بوده، برای همین با تمام هتل‌ها به استثنا مراکز اقامتی مناطق آزاد که در حوزه اختیار ما نیست، هماهنگ شده تا دیگر برای نوروز افزایش قیمت نداشته باشند.

او همچنین درباره آن گروه از هتل‌هایی که گواهی‌نامه کیفیت گرفته‌اند و از شمول نرخ‌گذاری دولتی خارج شده‌اند و قیمت را آزادانه و براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌کنند،‌ گفت: این هتل‌ها با وجود داشتن گواهی‌نامه کیفیت باید هرگونه تغییر قیمت خود را به اتحادیه‌ها و جوامع هتلداری اعلام کنند تا تایید شود، وگرنه آن‌ها نیز نمی‌توانند هر قیمتی را که دلخواه‌شان بود تعیین کنند. هتل‌ها هر افزایش نرخی را باید قبل از نوروز انجام می‌دادند و دیگر حق ندارند زمانی که تقاضا زیاد می‌شود، نرخ‌هایشان را تغییر دهند و مردم را متحمل فشار اقتصادی بیشتر کنند.

او با تاکید بر این‌که اتحادیه‌ها و جوامع هتلداری در کنار بازرسان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در طول تعطیلات نوروزی روی هتل‌ها نظارت جدی دارند‌، گفت: در صورتی‌که مردم از خدمات و نرخ هتل‌ها شاکی بودند می‌توانند با مراجعه به پرتال جامعه هتلداران hoteldaran.com فرم شکایت را پر کنند و مطمئن باشند موضوع آن‌ها بررسی و نتیجه‌گیری می‌شود.

وی افزود: شکایت‌هایی درباره‌ی دریافت پول اضافی از مردم به دست ما رسیده که ما پس از بررسی این پول به مشتری باز گردانده شده، پس مردم اگر شکایتی داشته باشند حتما آن را اطلاع دهند که ما و سازمان میراث فرهنگی و گردشگر به آن رسیدگی خواهیم کرد.

حمزه‌زاده سپس درباره افزایش صددرصدی‌ قیمت برخی هتل‌های 5 ستاره‌، اظهار کرد: افزایش صددرصد نرخ هتل خلاف است. حتی هتل‌هایی که گواهی کیفیت دارند حق ندارند و نمی‌توانند این چنین نرخ‌ها را گران کنند و معمولا هم تاکنون هتل‌ها خارج از نرخ عرف، افزایشی نداشته‌اند.

منبع:ایسنا