کدخبر: ۱۱۴۵۸۶ لینک کوتاه

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد

آغاز به کار ۳ شرکت جدید بیمه‌ای در سال ۹۴

رئیس کل بیمه مرکزی از آغاز به کار سه شرکت جدید بیمه‌ای در سال جاری خبر داد و گفت: در همین دو سه روز اخیر با تقاضا و مراجعه های حضوری شرکت های معتبر اروپایی برای حضور در صنعت بیمه موجه شده ایم.

به گزارش اقتصادنیوز، محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت خسارت دیدگان شرکت بیمه توسعه اظهار داشت:‌ تا کنون 150 میلیارد تومان به خسارت دیدگان این شرکت پرداخت شده و بقیه پرونده ها نیز در سراسر کشور در حال بررسی است.

امین افزود: با مصوبه شورای عالی بیمه ، مسوولیت پرداخت خسارت زیان دیدگان بیمه توسعه به شرکت بیمه ایران با تعهد تامین مالی بیمه مرکزی واگذار شده است.

وی گفت:‌ از آنجایی که نباید در این جریان کسانیکه در اداره بیمه توسعه و بهره برداری از منابع آن شرکت کوتاهی داشتند منتفع شوند ،‌ در مصوبه شورای عالی بیمه تاکید شد بیمه ایران علاوه بر دریافت سهم دریافت تعهدات مالی بیمه مرکزی ، با دستور قاضی اموال و دارایی های بیمه توسعه را برای پرداخت خسارت زیان دیدگان در اختیار بگیرد.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان و موضوع شرکت آتیه سازان هم گفت: به بیمه مرکزی ایران ارتباطی ندارد و مرجع رسیدگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است .

امین درباره برخی مسایل پیش آمده برای شرکت بیمه دی در سال گذشته نیز گفت:‌ بیمه دی سال گذشته به دلیل مشکلات مالی در پرداخت تعهدات مشکل داشت اما تفاوتش با بیمه توسعه آن بود که سهامدارنش برای حل مشکلات با بیمه مرکزی همراهی کردند.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران افزود : هم بیمه مرکزی کمک کرد و سهامدارن بیمه دی با آوردن سرمایه جدید بحران را پشت سرگذاشتند و در روزهای آخر 93 افزایش سرمایه شرکت بیمه دی نیز نهایی شد و در سال 94 با افزایش سرمایه و اقدامات مدیریتی در این شرکت ، نگرانی از این بابت نداریم.

امین همچنین با اشاره به بیانیه لوزان و برداشته شدن تحریم های صنعت بیمه ای کشور پس از توافق هسته ای احتمالی آتی گفت:‌ اگر توافق هسته ای نهایی و تحریم ها از صنعت بیمه برداشته شود ، بیش از آنکه ما برای عرضه ریسک به بازار بین المللی نیازمند باشیم به سرمایه گذاری ، فناوری و مشارکت شرکت های خارجی در بیمه ای داخلی نیاز داریم.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با تاکید بر اینکه در دوران تحریم نیاز صنعت بیمه کشور تامین شد ،گفت:‌ با این وجود نگهداری ریسک بیمه ای در داخل کشور خلاف منطق بیمه ای است و ما هم باید به بازار جهانی بیمه عرضه کنیم و هم خریدار بیمه های خارجی باشیم.

امین خاطرنشان کرد: در همین دو سه روز اخیر با تقاضا و مراجعه های حضوری شرکت های معتبر اروپایی برای حضور در صنعت بیمه موجه شده ایم.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران در ادامه از آغاز بکار سه شرکت جدید بیمه ای در سال جاری خبرداد و گفت:‌ تاسیس این سه شرکت در شورای عالی بیمه تصویب شد و در حال طی کردن مراحل قانونی و نهایی برای اغاز فعالیت و ورود به بازار بیمه کشور هستند.