کدخبر: ۱۱۶۰۳۹ لینک کوتاه

«آقای تیتر» تیتر شد/ حسین قندی درگذشت

حسین قندی استاد رشته روزنامه نگاری که با تیترهای به یاد ماندنی خود نامش را در مطبوعات ایران ماندگار کرده بود ساعاتی پیش درگذشت.

به گزارش اقتصادنیوز،حسین قندی استاد پیشکسوت رشته روزنامه نگاری و صاحب چندین عنوان کتاب تخصصی دراین حوزه عصر امروز پنجشنبه 3 اردیبهشت در بخش مراقبت های ویژه غیاثی تهران دار فانی را وداع گفت .

حسین قندی در چند سال اخیر به نوعی بیماری شبه آلزایمر مبتلا شده و دو هفته قبل بر اثر سکته مغزی به کما رفته بود.

بنابر گزارش مهر، حسین  قندی متولد اسفند ۱۳۳۰ در سبزوار و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت بین‌الملل از آمریکا بود که از اوایل دهه ۵۰ تا اوایل دهه ۹۰ قریب ۴۰ سال فعالیت و تدریس روزنامه‌نگاری را در کارنامه خود داشت.

وی علاوه بر سال‌ها تدریس رشته علوم ارتباطات اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی و آموزش صدها خبرنگار و روزنامه‌نگار شاغل در روابط عمومی‌ها و رسانه‌های کشور، در حوزه خبر جراید کثیرالانتشار نظیر کیهان، ابرار، اخبار، انتخاب و جام جم نیز مسئولیت داشت و به خاطر تسلط و نوآوری‌های ویژه در این زمینه به «استاد تیتر» شهرت پیدا کرد.

از حسین قندی تألیفات متعددی چاپ و منتشر شده که کتب تخصصی «روزنامه‌نگاری نوین»، «مقاله نویسی در مطبوعات»، «روزنامه‌نگاری تخصصی» و «تخیل در روزنامه‌نگاری» از مهمترین آنهاست.