کدخبر: ۱۱۶۶۱۶ لینک کوتاه

سخنگوی انجمن معدن‌داران مطرح کرد:

ضرورت کاهش قیمت تمام شده محصولات معدنی

سخنگوی انجمن معدن‌داران گفت: قیمت تمام شده محصولات معدنی برای ایجاد رقابت در بازارهای بین‌المللی باید کاهش یابد.

علی کلهر با بیان این مطلب اظهار کرد: برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، تولیدکننده باید آگاهانه و با بهره‌گیری از علم روز دنیا به تولید محصول بپردازد تا با کاهش قیمت تمام شده و تولید محصول کیفی، قدرت رقابت در بازارهای بین‌المللی را پیدا کند.

او افزود: سرمایه‌گذار در صورت اطمینان از تضمین سود به سرمایه‌گذاری روی می‌آورد و اکنون، سرمایه‌گذاران مختلفی در کشور به سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی تمایل دارند که نیازمند همراهی بیشتر دولت است.

سخنگوی انجمن معدن‌داران با بیان اینکه افزایش رونق چرخه اقتصاد معدنی (تولید، فروش و صادرات) نیازمند تفاهم بیشتر بین تولیدکننده و تاجر محصولات معدنی است، اعلام کرد: موفقیت چرخه تولید تا فروش یک محصول معدنی و نیز جذب سرمایه‌گذار در شرایطی امکانپذیر است که تولیدکننده و تاجر واقعی، جایگاه همدیگر را قدر بدانند و در کار یکدیگر مداخله نداشته باشند و این موضوع، نیازمند فرهنگ‌سازی است.

او افزود: متاسفانه امروزه به تاجر به عنوان دلال نگریسته می‌شود، در حالی که بازاریابی در رونق اقتصادی نقش مهمی دارد و البته تاجران واقعی منصف بوده و با تلاش بهینه خود در زمینه مشتریابی، چرخه تولید تا مصرف را کامل می‌کنند.

سخنگوی انجمن معدن‌داران پیشنهاد کرد که برای ایجاد نزدیکی و تفاهم بیشتر بین تولیدکنندگان و تاجران بخش معدن و صنایع معدنی، همایشی با حضور این گروه‌ها برگزار شود.

کلهر با بیان اینکه ارائه تسهیلات بانکی، از جمله راهکارهای توسعه بخش معدن است، تصریح کرد: برای نتیجه بخش بودن این مولفه، تسهیلات بانکی باید در اختیار افرادی قرار گیرد که توانایی و تخصص کافی برای فعالیت در بخش معدن را داشته باشند و معادن مورد نظر نیز از شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری برخوردار باشند، چرا که در غیر این صورت، وام‌های پرداختی هدر شده و کارایی مناسب را نخواهد داشت. همچنین، تسهیلات باید به صورت مرحله‌ای و در ازای پیشرفت کار به متقاضیان پرداخت شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو