کدخبر: ۱۲۰۹۰۲ لینک کوتاه

نامه آخوندی به استانداری‌ها برای خدمات روبنایی مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهرقائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از ارسال نامه آخوندی به استانداری‌ها در خصوص تامین اعتبارات روبنایی خبر داد.

احمد اصغری‌مهرآبادی گفت: وزیر راه و شهرسازی دستور داده است که از محل فروش اراضی به تامین خدمات عمومی و زیربنایی مسکن مهر کمک شود.

وی همچنین از ارسال نامه وزیر راه و شهرسازی به استانداری‌ها خبر داد و افزود: حدود یک ماه پیش وزیر راه و شهرسازی به استانداران کشور نامه‌ای ارسال کرد که بر اساس این نامه برای تامین خدمات روبنایی مسکن مهر از جمله مدرسه، مسجد و کلانتری از محل فروش اراضی آمادگی پرداخت یک سوم هزینه‌ها وجود دارد مشروط بر اینکه استانداری‌ها از محل اعتبارات استانی دو سوم باقیمانده را تامین کنند.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: پیرو این نامه، از استانداران خواستیم ظرف ۱۰ روز اعلام کنند به عنوان مثال برای ساخت چند مدرسه می‌توانند کمک کنند.

مهرآبادی  در خصوص همکاری با وزارت نیرو گفت: از ابتدای آغاز طرح مسکن مهر تاکنون مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان از محل یارانه‌های مسکن مهر به وزارت نیرو کمک کردیم و این وزارتخانه هم همکاری‌های لازم را انجام داد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه تحویل واحدهای مسکن مهر با خدمات زیربنایی است اظهار کرد: علت افزایش تحویل واحدها در این دو سال، افزایش تامین خدمات روبنایی است و مردم رغبت بیشتری برای تحویل گرفتن واحدها دارند.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی