کدخبر: ۱۲۱۸۶۴ لینک کوتاه

در گفت‌وگوی اقتصادنیوز مطرح شد:

فرانسوی‌ها برای بار سوم به ایران می‌آیند / شرکت‌های فرانسوی به دنبال شریک در ایران هستند

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و فرانسه خبر داد که در ماه سپتامبر سال جاری هیاتی ۷۰ نفره متشکل از بزرگترین شرکت‌های فرانسوی برای سرمایه‌گذاری و پیدا کردن طرف‌های تجاری خود به ایران می‌آیند.

به گزارش اقتصادنیوز، قرار است در ماه سپتامبر سال جاری سومین گروه از سری شرکت‌های فرانسوی برای انجام مذاکرات اقتصادی و پیدا کردن طرف‌های تجاری خود به ایران بیایند. این گروه 70 نفره نماینده‌های شرکت‌های فرانسوی هستند که برای سرمایه‌گذاری به ایران سفر خواهند کرد.

محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و فرانسه در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در این زمینه با بیان این که این گروه فرانسوی سومین گروهی است که در دو سال اخیر از کشور فرانسه به ایران سفر می‌کند، اظهار کرد: در فرانسه دو نهاد بسیار بزرگ وجود دارد که تمامی شرکت‌های بزرگ در این کشور در این ارگان‌ها عضویت دارند.

وی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ فرانسه مثل توتال، پژو، رنو، آلستوم و غیره و حتی بسیاری از بانک‌ها در این کشور در این سازمان‌ها و انجمن‌ها عضو هستند.

 نجفی‌منش با اشاره به این که در فرانسه شرکت‌های بزرگ و بخش خصوصی حساب خود را از دولت و سیاست‌های آن جدا کرده‌اند، بیان کرد: این شرکت‌ها به هیچ روی خود را ملزم به تبعیت از سیاست‌های دولت نمی‌دانند.

عضو هیات مدیره اتاق مشترک ایران و فرانسه بیان کرد: در این سفر نمایندگان شرکت‌های فرانسوی تلاش می‌کنند طرف‌های خود را در ایران پیدا کرده و خود را برای سرمایه‌گذاری در کشور آماده کنند.

وی در پایان با تاکید بر این که با لغو تحریم‌ها امکان انعقاد قراردادهای متعدد و اجرای آنها بیش از قبل فراهم می‌شود، اظهار کرد: در ماه سپتامبر (شهریور ماه) امسال گروهی از شرکت‌های فرانسوی به ایران می آیند که 90 درصد آنها نماینده‌های شرکت‌های بزرگ این کشور هستند. هم‌اکنون شرایط برای توسعه روابط خارجی فراهم است.