کدخبر: ۱۲۲۰۶۷ لینک کوتاه

پیش‌بینی درآمد ۲۸ میلیارد دلاری نفتی ایران در امسال

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: با توجه به سطح فعلی قیمت‌ها، پیش‌بینی می‌شود که در سال ۱۳۹۴ حدود ۲۸ میلیارد دلار درآمد نفتی کسب شود.

محسن قمصری اظهار کرد: اگرچه در صورت لغو تحریم‌ها میزان صادرات نفت ایران افزایش می‌یابد، اما قیمت‌ها نیز به تبع آن پایین می‌آید، بنابراین میزان درآمد نفتی ایران در سال 1394 در خوشبینانه‌ترین حالت 28 میلیارد دلار و در بدبینانه‌ترین وضعیت 25 میلیارد دلار خواهد بود.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت در خصوص صادرات نفت ایران پس از لغو تحریم‌ها، گفت: در سال‌های تحریم توانستیم تعمیرات اساسی مخازن فنی و تاسیسات را انجام داده و در حال حاضر آماده افزایش تولید و صادرات نفت هستیم.

قمصری افزود: همان طور که وزیر نفت ایران اعلام کرده در کوتاه مدت و تا شش ماه پس از لغو تحریم‌ها، میزان تولید نفت بیش از 500 هزار بشکه و تا یک سال پس از لغو تحریم یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: ایران برای فروش نفت اضافی خود در بازار مشکلی ندارد، زیرا نفت ایران به دلیل ویژگی‌هایی که داراست دارای جذابیت خوبی در بازار بوده و بنابراین به راحتی می‌توانیم سهم خود را از بازار بازپس بگیریم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر روزانه 93 میلیون بشکه نفت خام در جهان تولید می شود که یک سوم آن به مصرف داخلی تولیدکنندگان می رسد و بیش از 50 میلیون بشکه در روز در بازار معامله می شود.

منبع: ایرنا