کدخبر: ۱۲۴۵۴۱ لینک کوتاه

یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصادنیوز:

بورس تا پایان سال در همین شرایط می‌ماند

به گفته یک کارشناس بازار سرمایه،‌ بورس تا پایان سال در محدوده فعلی نوسانات اندک مثبت و منفی خواهد داشت و پس از آن آثار توافق در صورت‌های مالی شرکت‌ها نمایان شده و منجر به رشد واقعی بورس می‌شود. 

وحید وحیدی،‌ مدیرعامل کارگزاری صباجهاد در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز گفت: مطلوب نبودن گزارش‌های سه ماهه شرکت‌ها، نشان دهنده وضعیت نامطلوب بخش واقعی اقتصاد است. این گزارش‌ها، نشان می‌دهد هنوز شرایط واقعی اقتصاد، به نفع تولید نیست.

وحیدی افزود: یکی دیگر از دلایلی که اکنون منجر به ریزش شاخص شده است،‌ رشد هیجانی بورس در روزهای قبل از قطعی شدن توافق است. به دلیل این که رشد آن زمان دلیل بنیادی نداشت و به عبارتی رشد حبابی بود و اکنون به صورت ریزش در بازار جلوه‌گر شده‌ است.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر‌نشان‌کرد: زمانی که کنگره امریکا،‌ توافق را تایید کند و همچنین در مجلس ایران هم تایید شود و توافق وارد فاز اجرا شود، احتمال هیجانی شدن بازار در چند روز وجود دارد، اما باز هم شرایط بازار به همین منوال خواهد بود تا زمانی که آثار توافق در بخش واقعی اقتصاد مشاهده شود و بتواند در صورت‌های مالی شرکت‌ها به صورت افزایش سود و کاهش هزینه‌ها جا بگیرد.

مدیرعامل کارگزاری صباجهاد گفت: وضعیت فعلی بازار تا اسفندماه ادامه خواهد داشت. در این مدت نیز بازار با همین وضعیت پیش خواهد رفت و افت و رشد زیادی نخواهد داشت. بورس تا پایان سال در همین محدوده نوسانات اندک مثبت و منفی مقطعی خواهد ماند.