کدخبر: ۱۲۷۵۱۲ لینک کوتاه

رویش کاهوی چینی در ایران!

آیا کاهوی چینی که در بازار میوه و سبزی‌فروشی‌ها وجود دارد، وارداتی است؟

به گزارش اقتصادنیوز، اگر سری به واحدهای صنفی سبزی‌‌و میوه فروشی بزنید، متوجه می‌شوید که سه نوع کاهو در این واحدهای صنفی به‌فروش می‌رسد؛ کاهوی سالادی، کاهوی پیچ و کاهوی چینی.

سوالی که شاید برای خیلی از خریداران مطرح شود، آین است که آیا کاهوی چینی، وارداتی و متعلق به کشور چین است؟

حسن مهاجران، رئیس اتحادیه سبزی ومیوه‌فروشان در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، درباره کاهوی چینی اظهار کرد: خیلی افراد به اشتباه فکر می‌کنند که کاهوی چینی وارداتی است و در واقع از کشور چین آمده است. این در حالی است که چینی اسم این نوع کاهوست ولی در اصل این کاهو در حاشیه تهران و در نواحی اطراف حرم عبدالعظیم، دشت ورامین و رباط کریم کشت می‌شود.

او همچنین درباره تولید انواع کاهو در بازار توضیح داد: معمولا مشکل کمبود کاهو در تهران به وجود نمی‌آید، به این دلیل که به میزان کافی کاهو در بازار وجود دارد. فقط گاهی در فصل آبان‌ماه به دلیل شرایط آب و هوایی، تولید کاهو دزفول کاهش می‌یابد و حضور کاهو در بازار اندکی کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز، به گفته تعدادی از میوه و سبزی‌فروشان، این روزها، کاهوی چینی در بازار نیست و تا یک ماه دیگر به بازار می‌آید ولی مرغوبترین نوع کاهوی سالادی و کاهوی پیچ به فروش می‌رسد. نوع مرغوب کاهوی سالادی با قیمت 1600 تومان و نوع درجه دو آن با قیمت 1250 تومان و همچنین نوع مرغوب کاهوی پیچ با قیمت 1300 تومان و نوع درجه دو آن با قیمت کیلویی 900 تومان به فروش می‌رسد.