کدخبر: ۱۳۲۷۵۵ لینک کوتاه

بلومبرگ با چند نمودار تحلیل می کند:

فارغ التحصیلان مدارس کسب و کار اروپا چه راهی در پیش دارند؟

بسیاری از علاقمندان به MBA در مورد کیفیت مدارس کسب‌وکار اروپا اطلاع سوال‌ دارند. نگاهی دقیق به ۱۹ دوره دانشگاه‌های اروپا در لیست بهترین مدارس کسب‌وکار دنیای تهیه شده توسط بلومبرگ می‌توان پاسخ این سوال را داد.

محمد علی‌نژااد: در مورد مدارس و موسسات علمی کسب و کار، یک موضوع کاملا واضح است: مدارس کسب‌وکار اروپا لزوما یک بلیط یکطرفه برای به دست آوردن حرفه شغلی در اروپا نیست. به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس آمار بلومبرگ بزرگترین کارفرمایان فارغ‌اتحصیلان مدارس کسب‌وکار در اروپا شرکتهای آمریکایی هستند.
گرافیک پایین به شما اجاه می‌دهد که در مورد دستمزدحقوقی و مشاغل 19 دوره MBA اوپا نگاهی بیاندازید. 20 درصد از مدارس کسب‌وکار در اروپا فارغ‌التحصیلان خود را روانه بریتانیایی می‌کنند که مقصد اصلی فارغ‌التحصلان MBA مدارس اروپایی هستند. دومین کشوری که پذیرای فارغ‌التحصیلان این رشته‌هاست ایالات متحده گزارش شده است. همانند دیگر مناطق دنیا، فارغ التحصیلان برجسته دوره‌های اروپایی MBA  به کار در موسسه‌های مشاوره‌ای تمایل دارند.
 
در رویارویی با این موضوع، بسیار حیاتی است که فارغ‌التحصیلان دوره‌های MBA اروپایی به کشورهایی با زبان انگلیسی رفته یا هنگامی که اروپا را برای کارکردن در نظر دارند در شرکت‌های آمریکایی مشغول به کار شوند. آمار بلومبرگ نشان می‌دهد که 84 درصد از فارغ‌التحصیلان MBA دوره‌های اروپایی در سال 2015 از خارج از کشور بوده‌اند این آمار برای دانشگاه‌های آمریکایی 32 درصد بوده است.