کدخبر: ۱۳۵۵۷۰ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

در جلسه زنگنه و جهانگیری چه گذشت؟/جهانگیری: بار سنگینی روی دوش وزارت نفت است

معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز(دوشنبه ۲۸دی) به وزارت نفت رفت تا ضمن دلگرمی به این وزارتخانه، گزارشی از عملکرد برخی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت را بشنود.

به گزارش اقتصادنیوز، معاون اول رئیس‌جمهور امروز به وزارت نفت رفت. شاید مهم‌ترین علت ورود او به وزارت نفت، بار جدید افزایش تولید نفت است؛ افزایش تولیدی که حالا با برداشته شدن تحریم‌ها به عنوان قدم اول پساتحریمی ایران خواهد بود.

اسحاق جهانگیری در این جلسه از لغو تحریم‌ها و برداشته شدن فشار به اقتصاد ایران صحبت کرد. وی در این جلسه عنوان کرد که با لغو تحریم‌ها، بار سنگینی روی دوش وزارت نفت خواهد بود و انتظار از این وزارتخانه نیز بالاست.

هرچند که علاوه بر تحریم، محور اصلی صحبت‌های معاون اول رئیس‌جمهور اقتصاد مقاومتی بود، چرا که عنوان شد در این جلسه همه مدیران برنامه‌های خود برای اقتصاد مقاومتی را تشریح می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های شانا، در این نشست علاوه بر بیژن زنگنه وزیر نفت، محمدمهدی رحمتی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، رکن‌الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، عباس کاظمی مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و علیرضا صادق آبادی مدیرعامل شرکت زیرساخت فراگیر پالایشی سیراف و برخی دیگر از مسوولان به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در طول بیش از دو سال گذشته پرداختند.

در عین حال، در صحبت‌هایی که ابتدای جلسه از سوی معاون اول رئیس‌جمهور بیان شد، صنعت نفت خط اول مقابله با تحریم عنوان شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه عنوان کرد: مدیران ارشد وزارت نفت نیاز این صنعت برای سرمایه‌گذاری را ٢٠٠ میلیارد دلار ذکر کرده‌اند و با این سرمایه‌گذاری در صنعت نفت در برنامه ششم توسعه، صنایع عظیمی، پیرامون این صنعت شکل خواهد گرفت و اشتغالزایی قابل توجهی ایجاد خواهد شد. آمریکایی‌ها و دیگر کشورها که این صنعت را مورد تحریم قرار دادند، هدفدار عمل کردند، زیرا می‌دانستند اقتصاد ایران با توسعه صنعت نفت متحول می‌شود.

بر اساس گزارش شانا، جهانگیری در عین حال به مثبت بودن حضور زنگنه در قامت وزیر نفت اشاره کرده و به صورت تلویحی برخی انتقادهای صورت گرفته به وی را هدف قرار داد.