کدخبر: ۱۳۵۶۴۳ لینک کوتاه

گفت‌وگو با رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران:

پیش‌بینی بازار مسکن در دوره آغاز برجام تا پایان امسال/افزایش حجم معاملات مسکن در دی ماه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: اجرای برجام می‌تواند سرعت خروج از رکود بازار مسکن را افزایش دهد و ما خیز خروج از رکود را با سرعت بیشتر طی می‌کنیم.

حسام عقبایی در رابطه با وضعیت بازار مسکن در دی‌ماه به اقتصادنیوز گفت: در دی‌ماه نسبت به آبان و آذر ماه شاهد مقداری افزایش حجم معاملات بودیم، که این افزایش بین هشت تا 10 درصد نسبت به آبان و آذر بوده است و امید داریم که این روند افزایشی تا پایان سال ادامه پیدا کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در رابطه با وضعیت بازار مسکن بعد از اجرای برجام نیز گفت: مطمئناً بعد از اجرای برجام با یک رونق اقتصادی مواجه خواهیم بود و اجرایی شدن برجام برای بازار مسکن هم بی‌تاثیر نخواهد بود و می‌تواند سرعت خروج از رکود بازار مسکن را نیز افزایش دهد و ما خیز خروج از رکود را با سرعت بیشتر طی می‌کنیم.

عقبایی در رابطه با وضعیت بازار مسکن تا پایان سال گفت: بنابراین تا قبل از سال جدید یعنی تا پایان سال ما تقریباً با ثبات قیمت‌ها مواجه خواهیم بود و اتفاق خاصی تا پایان امسال در حوزه خرید و فروش به ویژه قیمت‌ها رخ نخواهد داد، اما امکان اینکه حجم معاملات مسکن افزایش پیدا کند وجود دارد.