کدخبر: ۱۳۵۸۷۰ لینک کوتاه

ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست صندوق بین‌المللی پول شروع شد

«لاگارد» به‌دنبال تکرار ریاست بر IMF

صندوق بین المللی پول (IMF) روز پنج‌شنبه ثبت نام نامزدان احراز پست ریاست این نهاد را آغاز کرده و «کریستین لاگارد»، رییس کنونی این صندوق مجددا برای احراز این پست اعلام آمادگی کرده است.

به‌گزارش اقتصادنیوز، «کریستین لاگارد»، رییس فعلی صندوق بین‌المللی پول (IMF)، در اجلاس داووس، کاندیداتوری خود برای دومین دوره ریاست بر این نهاد را اعلام کرده است. دوره ریاست وی پنجم جولای سال جاری به پایان می رسد.

لاگارد درباره نامزدی مجدد خود برای ریاست این نهاد گفت: من برای دومین دوره نامزدی خود را اعلام می کنم. خوشبختانه این شانس را داشتم که از ابتدا از حمایت فرانسه، بریتانیا، آلمان، چین، کره جنوبی و مکزیک برخوردار باشم.

به‌گزارش یورونیوز، «جورج آزبورن»، وزیر دارایی انگلیس هم با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود، ضمن ابراز خرسندی از نامزدی کریستین لاگارد، وی را رهبری استثنایی برای هدایت اقتصاد در دنیا معرفی کرده است.

در زمانی که لاگارد وزارت اقتصاد فرانسه را به عهده داشت، بر اساس رأی صادره در یک پرونده داوری بین «برنارد تاپی»، تاجر و سیاستمدار فرانسوی و بانک کردی لیونه، این تاجر بیش از چهارصد میلیون یورو به دست آورد. رأی این پرونده داوری به تازگی توسط دادگستری باطل شد. در این رابطه دستگاه قضایی فرانسه خانم لاگارد را به اتهام اهمال در انجام وظایف، تحت تعقیب قرار داده است.

سایمون فرنچ، کارشناس نهاد «پانمور گوردون» در این باره می گوید: این موضوع نگران‌کننده است اما سیاستمداران، به ویژه فرانسوی ها این ظرفیت را دارند که همزمان با درگیر بودن با بحران در کشورشان، مسئولیت مهمی را هم برعهده گیرند.