کدخبر: ۱۳۸۳۸۷ لینک کوتاه

مقامات عالی‌رتبه چین تاکید کردند:

چین رشد اقتصادی ۲۰۱۶ خود را در محدوده منطقی حفظ می‌کند

مقامات عالی‌رتبه چین روز گذشته در جلسه خود با «شی جین‌پینگ»، رییس‌جمهور این کشور تاکید کردند که در سال ۲۰۱۶ میلادی، رشد اقتصادی این کشور در محدوده منطقی حفظ خواهد شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اکونومیک‌تایمز، در جلسه کمیته احزاب کمونیست چین که به ریاست «شی جین‌پینگ»، رییس‌جمهور این کشور برگزار شد، رهبران عالی‌رتبه چین متعهد شدند رشد اقتصادی این کشور در سال 2016 در سطح قابل قبولی نگاه داشته شود.

رادیو دولتی چین به نقل از این کمیته که از بدنه‌های اصلی سیاست‌گذاری حزب کمونیست چین است، گزارش داد: چین سیاست مالی پیشرفته و سیاست‌های پولی محتاطانه‌ای خود را حفظ خواهد کرد.

یک منبع مطلع خبر داد: رهبران چین انتظار دارند رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی حول و حوش 6.5 تا 7 درصد باشد که به دلیل اینکه سیاست‌گذاران این کشور نسبت به چشم‌انداز اقتصادی جهان تردید دارند، برای نخستین بار این محدوده رشد اقتصادی تعیین شده است.

دومین اقتصاد قدرتمند جهان در سال 2015 میلادی، 6.9 درصد رشد داشته که این ضعیف‌ترین نرخ رشد اقتصادی این کشور طی 25 سال گذشته تاکنون محسوب می‌شود؛ با این حال برخی از اقتصاددانان بر این باورند که رشد واقعی اقتصادی چین از رقم اعلامی ازسوی دولت چین پایین‌تر است.