کدخبر: ۱۴۱۶۴۴ لینک کوتاه

ثبت هفته منفی در کارنامه بورس/کاهش بیش از هزار واحد در یک هفته+نمودار

معاملات در روز پایانی هفته در حالی به اتمام رسید که شاخص نسبت به معاملات اولین روز هفته ۱۰۶۵ واحد معادل ۱.۳۲ در‌صد کاهش یافت.

سپیده معظمی: شاخص بازار سرمایه که در هفته گذشته در ارتفاع 80 هزار و 752 واحدی به کار خود خاتمه داد، از آغاز این هفته بر مدار نزولی قرار گرفت و در این هفته روند منفی را پشت سر گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز، این شاخص با انجام معاملات در اولین روز بازار، 98 واحد کاهش یافت و به ارتفاع 80 هزار و 654 واحد رسید. در جریان معاملات این روز گروه خودرو مورد اقبال بسیاری از سهام‌داران قرار گرفت.

یکشنبه نیز، این بازار مسیر منفی را تجربه و شاخص کل در انتهای معاملات، 373 واحد کاهش پیدا کرد. 

در معاملات روز دوشنبه، نماگر بازار 18 واحد کاهش یافت و در انتهای معاملات در ارتفاع 80 هزار و 262 واحدی قرار گرفت. در روز دوشنبه گروه‌های خودرو، حمل‌ونقل، شیمیایی، دارویی، فرآورده‌های نفتی و فلزات اساسی از مهمترین صنایع بورسی بودند که افت شاخص را تجربه کردند. البته اگرچه شاخص در این روز قرمزپوش و کلیت بازار منفی بود، اما گروه‌های بانکی، اکثرا معاملات متعادل و مثبتی را دنبال کردند.

همچنین شاخص کل در معاملات روز سه‌شنبه بورس تهران با افت 153 واحدی روبه‌رو شد و ارتفاع 80 هزار و 109 واحدی را برای خود ثبت کرد.

اما در روز پایانی معاملات هفته نیز، شاخص متاثر از معاملات منفی و فشار فروش در اکثر گروه‌ها افت 521 واحدی را تجربه و به کانال 79 هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.

بر این اساس، معاملات در روز پایانی هفته در حالی به اتمام رسید که شاخص نسبت به معاملات اولین روز هفته 1065 واحد معادل 1.32 در‌صد کاهش یافت.