کدخبر: ۱۴۳۱۲۵ لینک کوتاه

تیبای ۵.۵ هزار دلاری در اوکراین/ رقابت پذیری خودروهای ایرانی در بازار شرق اروپا

شرکت خودرو‌سازی «سایپا» با معرفی «تیبا» به بازار اوکراین گوی سبقت را از ارزان‌ترین خودروی تولیدی در این کشور ربود تا در بازار شرق اروپا محصولی رقابت پذیر را عرضه کند.

به گزارش‌اقتصادنیوز، شرکت خودرو‌سازی «سایپا» با معرفی «تیبا» به بازار اوکراین گوی سبقت را از ارزان‌ترین خودروی تولیدی در این کشور ربود تا در بازار شرق اروپا محصولی رقابت پذیر را عرضه کند.

آنگونه که خبرگزاری فارس به نقل از یک رسانه ازبکی خبر داده، از سالهای گذشته خودرو «روان ماتیز» ازبکستان در اوکراین به عنوان ارزان‌ترین مدل خودرو در این کشور به قیمت 5 هزار و 800 دلار به فروش می‌رسد که نشان دهنده رقابت پذیر بودن این محصول در بازار شرق اروپاست.

هم اکنون خودرو «تیبا» ساخت شرکت سایپا با 360 دلار ارزان‌تر (5 هزار و 440 دلار) نسبت به خودورهای ازبکستان در رتبه اول خودروهای ارزان قرار گرفته است، تولید این خودرو توسط شرکت اوکراینی «بوگدان» صورت می‌گیرد.

سایپا در گذشته نمایندگی‌های خود را در شهر‌های «خارکف»، «کیف»، «دونتسک» و «ماریوپل» اوکراین افتتاح و شبکه خدمات پس از فروش را نیز در کنار یک نمایندگی در هر شهر راه‌اندازی کرده بود؛ در فاز جدید گسترش بازار‌های صادراتی بزرگترین صادر‌کننده خودرو ایران شهر‌های «سواستوپل» و «پولتاوا» نیز به جمع مقاصد فروش سایپا در اوکراین پیوستند.