کدخبر: ۱۴۳۱۵۷ لینک کوتاه

گزارش اقتصادنیوز از معاملات امروز بازارسهام

تشدید ریزش شاخص بر اثر فشار فروش خودرویی‌ها/عقب‌نشینی شاخص به نیمه کانال ۷۷هزار واحدی

در بازار امروز شنبه، شاخص کل بازار با ریزش ۶۰۹ واحدی خود به نیمه کانال ۷۷ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد و در ارتفاع ۷۷ هزار و ۴۲۳ واحدی ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز،‌ در بازار امروز شنبه، شاخص کل بازار با ریزش 609 واحدی خود به کانال 77 هزار واحدی عقب‌نشینی کرد و در ارتفاع 77 هزار و 423 واحدی ایستاد.

در جریان معاملات امروز، فشار فروش در گروه خودرو باعث افت شاخص شد و تشدید فروش در کلیت بازار شد. در نتیجه تمام شاخص‌های بازار امروز روند نزولی در پیش گرفتند. 

در بازار روزشنبه، نمادهای «وبملت»، «فارس»، «خودرو»، «خساپا»، «وامید» و «وبصادر» بیشترین تاثیر منفی تا سطح 53 واحد را بر شاخص گذاشتند و نماد «حکشتی» تنها نماد برای ممانعت از منفی شدن شاخص بود. 

به هرحال در بازار امروز،‌ بیش از یک میلیارد سهم به ارزش 336 میلیارد تومان، داد و ستد شد، که 267 میلیون سهم آن با ارزشی بیش از 57 میلیارد تومان، به گروه خودرو اختصاص یافت. بعد از خودرویی‌ها گروه فلزات اساسی بیشترین داد و ستد را به خود اختصاص دادند. 

در بازار فرابورس نیز، شاخص دو واحد افت کرد و در ارتفاع 796 واحدی قرار گرفت. نمادهای « شاوان»، «شتران»، «ذوب»، «شرانل» و «دی» بیشترین تاثیر منفی بر شاخص و نمادها‌ی «هرمز» و «ارفع» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.