کدخبر: ۱۴۳۵۸۲ لینک کوتاه

دومین روز متوالی ریزش بازار سهام اروپا

در حالی که انتشار آمار درآمدی در کاهش نگرانی سرمایه‌گذاران در خصوص سلامت اقتصادی و شرکت‌های منطقه ناکام ماند، بازار سهام اروپایی برای دومین روز متوالی با افت مواجه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، سقوط 2.4 درصدی سهام شرکت ساختمانی لافراج‌هولکیم پس از انتشار آمار درآمد کمتر از انتظار این شرکت در سه‌ماهه نخست، باعث شد تا سهام وابسته به ساخت‌وساز بدترین عملکرد را درمیان گروه‌های صنعتی شاخص استاکس 600 اروپا داشته باشند.

در معاملات امروز بورس‌های اروپا، شاخص استاکس 600 با افتی 1 درصدی به 331.51 واحد رسید. روز گذشته نیز سهام اروپا با افت مواجه شده بودند. در حالی که در میان آمار اقتصادی نا‌امیدکننده، سرمایه‌گذاران تمرکز خود را روی بازارهای مالی شدت بخشیده‌اند شاخص سهام پس از صعود به بالاترین سطح سه ماهه اخیر خود در 20 آوریل،‌ شتاب خود را از دست داده است. تحلیلگران پیش‌بینی سود سهام استاکس 600 را در سال جاری کاهش دادند. 

در حالیکه سرمایه‌گذاران در انتظار تصمیم بانک مرکزی انگلستان در خصوص نرخ بهره و تغییرات اقتصادی قبل از برگزاری همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند، شاخص FTSE نیز با افتی 0.8 درصدی مواجه شد.

در میان سهام شرکت‌های دیگر، هر سهم از شرکت آسیکورازیونی ( بزرگترین شرکت بیمه ایتالیا) با افتی 2.6 درصدی مواجه شد. این در حالی است که این شرکت بیمه‌گذار با افتی 14 درصدی در سود سه‌ماهه خود مواجه شده بود.

پس از ثبت سود سه‌ماهه فراتر از انتظار شرکت بیمه زوریخ، سهام این شرکت سوئیسی با رشدی 4.2 درصدی مواجه شدند. شرکت انرژی RWE آلمان نیز با افزایش 2.9 درصدی ارزش سهام خود روبرو شد.