کدخبر: ۱۴۵۹۹۰ لینک کوتاه

ادامه روند کاهشی شاخص بورس+نمودار

شاخص کل بورس در بازار امروز چهارشنبه، ۸۲ واحد کاهش یافت و در ارتفاع ۷۳ هزار و ۸۷۷ واحدی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (چهارشنبه)، 82 واحد کاهش یافت و در ارتفاع 73 هزار و 877 واحدی قرار گرفت. در این بازار اگرچه شاخص کل، شاخص قیمت وزنی-ارزشی و شاخص بازار دوم منفی بود اما شاخص‌ کل هم‌وزن، شاخص قیمت هم‌وزن، شاخص آزاد شناور و شاخص بازار اول مثبت بودند. همچنین طی معاملات امروز به ترتیب نمادهای «فولاد»، «رمپنا»، «بفجر»، «فارس» و «مبین» بیشترین تاثیر منفی و نمادهای «خودرو» و «شبندر» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

در این راستا فریده جلاییان به اقتصادنیوز گفت: در باراز امروز، آخرین روز کاری هفته‌ای که هر روز آن با رنگ قرمز گذشت و رسیدن نماگر بازار به حمایت 73 هزار و 800 که اکثر تکنیکالیست‌ها آن را هشدار داده بودند، از میانه بازار شاهد روند برگشت بازار و افرایش تقاضا در اکثر نمادها بودیم.

این کارشناس بازار سهام افزود: گروه خودرو که مدت‌هاست مشابه شاخص کل رفتار می‌کند و به قول معروف بازار بدون خودرو جایی نمی‌رود، اولین گروهی بود که به این بازگشت عکس‌العمل نشان داد و طی این معاملات بسیاری از نمادها از بازه منفی به حوالی سقف قیمتی رسیدند.

او تصریح کرد: در نهایت نماگر بازار با وجود ریزش، حمایت مهم خود را حفظ کرد تا بتوان با وجود بالاتر بودن قیمت آخرین معامله اکثر نمادها نسبت به قیمت پایانی، شنبه سبزی را برای بازار پیش‌بینی کرد.

جلاییان ادامه داد: به نظر می‌رسد بازار یک رشد 10.15‌درصدی را نوید می‌دهد. اما نباید انتظار حرکت شارپ داشته‌ باشیم. البته اینکه این روند تا چه میزانی باقی بماند و ادامه داشته باشد، را رفتار بازار تعیین می‌کند. اما با توجه به سابقه بازار می‌توان گفت که این یک رشد کوتاه‌مدت باشد.