کدخبر: ۱۴۷۴۸۵ لینک کوتاه

ثبت بیشترین افت هفتگی نفت از ماه ژانویه/ نفت برنت ۴۶ دلار

با وجود آمار اشتغال قوی آمریکا و رشد اندک قیمت نفت خام در آخرین روز هفته، به دنبال مصرف ضعیف نفت در فصل تابستان، طلای سیاه بزرگترین افت هفتگی خود را در شش‌ماه اخیر تجربه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، در ماه ژوئن و پس از ثبت بزرگترین رشد اشتغال آمریکا در هشت ماه اخیر و همچنین نگرانی از حملات جدید به زیرساخت‌های نفتی نیجریه، بازار نفت رشدی یک درصدی را تجربه کرده بود.

در پی افزایش 10 واحدی تعداد دکل‌های نفتی در این هفته و پیش‌بینی پایان یافتن کاهش تولید در آمریکا، نگرانی‌ها در خصوص عرضه مازاد، مجددا افزایش یافته است.

فیل فلین، تحلیلگر گروه پرایس اعلام کرد: «بخشی از یاس و بدبینی در خصوص کاهش تقاضای نفت با انتشار ارقام اشتغال آمریکا از بین رفته است.»

بر اساس این گزارش هر بشکه نفت برنت با افتی 8 درصدی در این هفته،‌ 46 دلار و 76 سنت معامله شد. قیمت هر بشکه نفت وست‌تگزاس اینترمدییت نیز با 8 درصد کاهش به 45 دلار و 41 سنت رسید. در این هفته برنت بیشترین افت هفتگی خود را از ژانویه 2016 و نفت آمریکا بیشترین کاهش قیمت هفتگی خود را از ماه فوریه به ثبت رساندند.

با وجود این کاهش قیمت، هر دو معیار نفتی نسبت به پایین‌ترین سطح 12 سال اخیر خود در سه‌ماهه نخست سال جاری رشدی 75 درصدی داشته‌اند.

مایکل ویتنر تحلیلگر نفتی سوسیته جنرال اعلام کرد:‌«در حالی که ما نسبت به رشد قیمت نفت در سال آینده خوش‌بین هستیم، به احتیاط خود در مابقی سال جاری ادامه خواهیم داد. در حال حاضر،‌ سطح مقاومتی قیمت نفت پایین‌تر آمده است.»