کدخبر: ۱۵۰۷۲۹ لینک کوتاه

آخرین تغییرات در وزارت صنعت، معدن و تجارت/افخمی‌راد رفت، صادقی آمد، خسروتاج جابه‌جا شد

وزیر صنعت، معدن وتجارت با صدور حکمی «یدالله صادقی» را به عنوان سرپرست جدید معاونت امور اقتصادی و بازرگانی تعیین کرد و مجتبی خسروتاج نیز جایگزین ولی‌الله افخمی‌را در سازمان توسعه تجارت شد.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز اعلام شد با صدور حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت، یدالله صادقی به سمت سرپرست معاونت امور اقتصادی و بازرگانی درآمده و جانشین مجتبی خسروتاج شده است. یدالله صادقی در دولت سابق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران بود.

همچنین آن طور که شاتا اعلام کرده، مجتبی خسروتاج نیز به عنوان قائم‌مقام وزیر در امور تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت درآمده و جانشین ولی‌الله افخمی‌راد شده است.

در مراسم معارفه صادقی، وی گفته است: با انجام بهینه‌سازی در سیستم همچنین با بیان نظرات واحد از سوی دو معاونت بازرگانی داخلی و خارجی می‌توان به خروجی‌های مثبتی دست یافت. در هشت ماهه گذشته و سلسله جلسات معاونت بازرگانی داخلی مسایلی نظیر برنامه‌های اصناف، خدمات بازرگانی، مسایل مربوط به دخانیات و غیره بررسی شده که قرار است با نظارت و همکاری قائم‌مقام وزیر در امور بازرگانی دنبال شود.

در این مراسم مجتبی خسروتاج نیز عنوان کرده است: مجموعه معاونت بازرگانی داخلی و خارجی ضمن هم‌افزایی با یکدیگر باید زیر یک چتر فعال شوند.بین فعالیت‌های بازرگانی داخلی و خارجی می‌بایست پیوستگی به وضوح مشاهده شود. با تمرکز سیاست‌های بازرگانی داخلی و خارجی می‌توان این تعامل و اثربخشی را در قسمت‌های تجاری شاهد بود.در 2.5 سال فعالیت خود در معاونت بازرگانی داخلی یک سری اقدامات لازم انجام گرفت که باید ادامه یابد.

وی در توضیح این مطلب افزود: مباحث مربوط به سیاست‌های اقتصاد مقاومت در توسعه صادرات چه در بخش بازرگانی داخلی و چه در موضوع اصناف همچنین موضوعات مربوط به حمایت از تولید و عدم لطمه به تولید داخل کشور و از سویی بحث قاچاق و واردات کالا و خدمات همچنین انجام قیمت‌گذاری در رقابتی بودن کالاها، موضوع دامپینگ و سهمیه‌بندی‌های مربوطه همگی مباحثی است که پیش از این در معاونت بازرگانی داخلی پیگیری شده است. با مدیریت نگاه واحد می‌توان بسیاری از مشکلات بر سر راه اجرای سیاست‌های کلان اقتصادی و بازرگانی داخلی را مرتفع ساخت.