کدخبر: ۱۵۳۵۹۴ لینک کوتاه

بورس در اولین هفته آبان‌ماه چه عملکردی داشت؟

شاخص کل بورس تهران که در آخرین روز معاملاتی مهرماه ارتفاع ۷۸ هزار و ۹۱ واحد را برای خود ثبت کرده بود، طی معاملات هفته جاری ۱۲۰۸ واحد معادل ۱.۵ درصد افزایش پیدا کرد و در ارتفاع ۷۹ هزار و ۲۹۹ واحدی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، معاملات بورس تهران در هفته اول آبان‌ماه در حالی به پایان رسید که شاخص توانست به کانال 79 هزار واحدی وارد شود و ارتفاع 79 هزار و 299 واحدی را در کارنامه خود ثبت کند.

شاخص کل بورس که در آخرین روز مهرماه در ارتفاع 78 هزار و 91 واحدی قرار گرفته بود، در اولین روز معاملاتی هفته جاری، مسیر صعودی را در پیش گرفت به طوریکه طی انجام معاملات 295 واحد افزایش پیدا کرد. اما این مسیر در روز یکشنبه، ادامه پیدا نکرد بلکه با آرام‌تر شدن حرکت شاخص در این روز، در پایان معاملات افت اگرچه کم، اما 16 واحدی شاخص رقم خورد. 
  
البته در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه بازهم شاخص به مدار مثبت بازگشت و طی انجام معاملات در این روزها به ترتیب 198 واحد، 240 واحد و 537 واحد افزایش پیدا کرد. 

به هرحال شاخص کل بورس که در آخرین روز معاملاتی مهرماه ارتفاع 78 هزار و 91 واحد را برای خود ثبت کرده بود، طی معاملات هفته جاری 1208 واحد معادل 1.5 درصد افزایش پیدا کرد و با گذر از کانال 78 هزار واحدی در ارتفاع 79 هزار و 299 واحدی قرار گرفت.