کدخبر: ۱۰۶۰۷۰ لینک کوتاه

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گزارش داد

جمعیت نیروی کار ایران برابر با ترکیه و کره جنوبی

ایران از نظر شمار نیروی کار در میان یکصد کشور دنیا در جایگاه بیست و سوم قرار گرفته است؛ در حالی که ترکیه و کره جنوبی هم از نظر شمار نیروی کار در سطحی مشابه ایران قرار دارند، ولی عملکرد اقتصادی آنها با ایران متفاوت است.

به گزارش «اقتصادنیوز» به نقل از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا،   ایران از نظر شمار نیروی کار در دنیا در جایگاه بیست و سوم دنیا قرار گرفته است. طبق این گزارش شمار نیروی کار ایران در ابتدای سال 2014 میلادی برابر با 27میلیون و 400 هزار نفر بوده است. در این رده بندی تنها نیروی کار فعال در نظر گرفته نشده است بلکه تمامی افرادی که در سن اشتغال هستند به عنوان نیروی کار در نظر گرفته شده اند.

اولین کشور دنیا از نظر شمار نیروی کار، چین است. این کشور در سال گذشته میلادی دارای 795.5 میلیون نیروی کار بوده است که بالغ بر 65 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. هند از نظر شمار نیروی کار در جایگاه دوم دنیا قرار گرفته است و این کشور دارای 487.6 میلیون نفر نیروی کار است. آمریکا سومین کشور دنیا از نظر شمار نیروی کار است و تعداد نیروی کار این کشور برابر با 153.6 میلیون نفر بوده است. کشورهای اندونزی، برزیل، بنگلادش، روسیه، ژاپن، پاکستان و نیجریه در جایگاه چهارم تا دهم دنیا از نظر شمار نیروی کار قرار دارند.

ایران بیست و سومین کشور دنیا در این رده بندی است و ترکیه با داشتن 27.43 میلیون نفر نیروی کار در جایگاه بیست ودوم دنیا قرار گرفته است. کره جنوبی هم از نظر شمار نیروی کار در جایگاه بیست و چهارم دنیا قرار دارد.

در سال 2014 میلادی مالزی دارای 11.9 میلیون نفر، عراق 8.9 میلیون نفر و عربستان سعودی دارای 7.6 میلیون نفر نیروی کار بوده است. در میان یکصد کشور مورد مطالعه کشور سنگاپور از نظر شمار نیروی کار در انتهای فهرست قرار داشته و تعداد نیروی کار این کشور برابر با 3.23 میلیون نفر بوده است.