کدخبر: ۱۳۸۷۸۳ لینک کوتاه

تحلیل بلومبرگ از تاثیر نتایج انتخابات بر اقتصاد ایران

 بلومبرگ طی گزارشی نوشت: رئیس جمهور ایران و متحدانش در مجلس جدید ایران قصد دارند به جای طرح مسائل سیاسی لیبرال، تلاش های خود را معطوف بازسازی اقتصادی کنند.

 حسن روحانی رئیس جمهور ایران و متحدانش در مجلس جدید ایران قصد دارند به جای طرح مسائل سیاسی لیبرال و تغییرات اجتماعی، تلاش های خود را معطوف بازسازی اقتصادی کنند.
 
در حالی که دولت قصد دارد از طریق جذب سرمایه گذاری خارجی، اقتصاد کشور را ترمیم کند، کابینه روحانی به دنبال تصویب قوانینی است که بتواند راه را برای جذب شرکت‌های نفتی بین‌المللی هموار سازد و تجارت با ایران را برای خارجی‌ها آسان‌تر کند.
 
تمرکز بر افزایش آزادی های سیاسی و مدنی ممکن است ریسک عمل متقابل از سوی رقبا را به دنبال داشته باشد که نهادهای قدرتمندی را در اختیار دارند.
 
الی گرانمایه، تحلیلگر سیاست های خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای روابط خارجی اروپا در لندن گفت: «طراحی پکیج های جذاب تر برای شرکت های خارجی ممکن است موجب ایجاد برخی مشکلات در زمینه تفسیر قانون اساسی شود و چالش هایی را در مجلس به وجود بیاورد.»
 
نتایج منتشر شده از سوی رسانه‌های داخلی ایران نشان می دهد که هیچ کدام از دو حزب اصلی ایران اکثریت قابل توجهی را در ترکیب مجلس آینده ایران به دست نیاورده‌اند، اما اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در آستانه ثبت بهترین نمایش خود در انتخابات مجلس در بیش از یک دهه گذشته هستند.

منبع: تسنیم