کدخبر: ۱۰۹۳۵۶ لینک کوتاه

در فرابورس انجام شد

آغاز پذیره‌نویسی سومین اوراق مرابحه

اوراق مرابحه ۱۰۰ میلیارد تومانی اکسل سایپا به عنوان سومین اوراق مرابحه فرابورس ایران از روز دوشنبه ۲۲ دی، به مدت ۵ روز کاری پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش «اقتصادنیوز»، پذیره نویسی اوراق مرابحه شرکت تولیدی موتور، گیربکس و اکسل سایپا (مگا موتور) با نماد «صمگا» به منظور تأمین مالی خرید مواد و کالای مورد استفاده در تولید محصولات، از روز دوشنبه 22 تا 28 دی ماه به مدت پنج روز کاری در بازار سوم فرابورس آغاز می‌شود.

بر این اساس مبلغ کل اوراق مرابحه شرکت موتور، گیربکس و اکسل سایپا یک هزار میلیارد ریال به صورت 2 ساله با نرخ 20 درصد بوده و سود آن به صورت سه ماه یکبار پرداخت می‌شود؛ ضمن آنکه شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان متعهد پذیره نویسی و بازارگردان و شرکت کارگزاری پارسیان به عنوان عامل فروش این اوراق معرفی شده‌اند.

بازارگردانی این اوراق مبتنی بر حراج و با تضمین کف قیمتی یک میلیون ریال با دامنه نوسان روزانه 10 درصد است؛ همچنین مظنه خرید و فروش روزانه اوراق تا 6 ماه پس از تاریخ پذیره‌نویسی توسط بازارگردان اعلام شده که طبق آن خریداران این اوراق در پذیره نویسی، در پایان دوره 6 ماهه، 25 درصد و قبل از آن 23 درصد سود دریافت خواهند کرد.

دامنه نوسان برای دوره‌های بعدی بازارگردانی نیز حداقل 20 روز کاری پیش از پایان دوره شش ماهه اعلام خواهد شد و حداقل تعهد روزانه بازارگردان، 10 روز کاری پیش از پایان دوره اول بازارگردانی به میزان 200 میلیارد ریال در روز، افزایش خواهد یافت.