کدخبر: ۱۲۱۸۷۰ لینک کوتاه

احتمال تغییر مدیرعامل بورس کالا

صلاحیت ۷ نماینده حقیقی هیات مدیره بورس کالا از جمله مدیرعامل بانک صادرات امروز توسط کمیته تایید صلاحیت مدیران سازمان بورس بررسی می شود تا شاید درآینده ایی نزدیک مدیرعامل بورس کالا تغییر کند.

در پی برگزاری مجمع فوق العاده 18 خرداد بورس کالا برای انتخاب ۷ عضو حقوقی ، شرکت های ذوب آهن، کارگزاری بانک کشاورزی، فولاد مبارکه، تاپیکو، گروه مالی ملت، سرمایه گذاری خوارزمی و گروه بهمن به عنوان اعضا حقوقی برای دو سال ترکیب هیات مدیره این بورس را تشکیل دادند.

براساس این گزارش، بر همین اساس مسئولان این شرکت ها طی روزهای گذشته اقدام به معرفی نمایندگان خود به سازمان بورس کردند که شامل منصور یزدی زاده از ذوب آهن، حسین خزلی خرازی از کارگزاری بانک کشاورزی، محمود اکبری از فولاد مبارکه، وحید باقری از تاپیکو، فتحعلی خوش بین از گروه مالی ملت ، اسماعیل لله گانی ( مدیرعامل بانک صادرات) از سرمایه گذاری خوارزمی و محمدرضا سروش از گروه بهمن هستند.

پیگیری‌ها حکایت از آن دارد که امروز این افراد در سازمان بورس حاضر شده تا با حضور در کمیته تایید صلاحیت ( شامل افرادی چون رئیس و معاونین سازمان بورس، محمدرضا پورابراهمی عضو شورای عالی بورس و نماینده مجلس، شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد ) آخرین قدم برای حضور در هیات مدیره بورس کالا را بردارند.

با توجه حضور از قبل این افراد در حوزه های مدیریتی ارکان بازار سرمایه و حضور 4 نفر در هیات مدیره قبلی بورس کالا، به احتمال فراوان صلاحیت هر 7 نفر تایید خواهد شد. در این صورت هیات مدیره بورس کالا در اولین فرصت با برگزاری جلسه ایی برای مواردی چون تعیین رئیس و نائب رئیس هیات مدیره و همچنین ابقاء یا تغییر مدیرعامل بورس کالا تصمیم گیری خواهد کرد.

این درحالی است که طی روزهای گذشته زمزمه هایی از تغییر مدیر عامل بورس کالا و خداحافظی ناخواسته حسین پناهیان بعد از حدود 4 سال مدیریت شنیده شده، اما یک منبع آگاه گفت: هر چند این زمزمه ها از درجه اعتباری مناسبی برخوردار است اما تا به امروز برنامه‌ای برای تغییر مدیرعامل بورس کالا وجود ندارد.

اوبا بیان اینکه تغییر مدیرعامل سایر بورس ها هم مطرح اما تاکنون تصمیمی گرفته نشده ، ادامه داد: با این حال باید منتظر برگزاری اولین هیات مدیره جدید بورس کالا بود. شاید نظر این گروه تغییر مدیرعامل باشد.

منبع: بورس پرس