کدخبر: ۱۳۴۹۰۵ لینک کوتاه

بررسی معاملات محصولات شیمیایی در روز گذشته؛

بازیگران بازار پتروشیمی در انتظار اعلام قیمت های جدید

محصولات شیمیایی روز گذشته در معاملات بورس کالای ایران روندی متعادل و آرامی را سپری کردند؛ همچنین معامله گران و فعالان این حوزه در انتظار اعلام قیمت های جدید در روز دوشنبه هستند.

دیروز ۱۱۰ تن از آمونیاک مایع خراسان و ۲۰ تن از آمونیاک مایع کرمانشاه با قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.

در همین حال ۲۰ تن از تری اتانول آمین شازند نیز با قیمت پایه ۳ هزار و ۶۰۴ تومان معامله شد. تولوئن دی ایزو سیانات (TDI) کارون و آروماتیک سنگین بوعلی سینا نیز با استقبال پایین مشتریان همراه شدند، به طوری که تولوئن دی ایزو سیانات (TDI) به میزان ۱۰۰ تن مورد معامله قرار گرفت. آروماتیک سنگین هم مشتری نداشت.

اولین عرضه پلی استایرن معمولی GP۳۵ طاهاسازان هم که به میزان ۱۵۰ تن عرضه شده بود با ۴۰۰ تن تقاضا روبه رو شد، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۸۵۲ تومان بود، میانگین قیمت ثبت شده برای خرید این کالا نیز چهار هزار و ۲۵۶ تومان رقم خورد؛ گفته می شود این کالا مشابه پلی استایرن معمولی ۱۵۴۰ پتروشیمی تبریز است.

همچنین تعداد اندکی از محصولات پلیمری نیز در این روز عرضه شدند و بخشی از عرضه پلی اتیلن های ترفتالات نساجی تندگویان وارد سیستم مچینگ شد. پلی اتیلن سنگین تزریقی ۲۲۰۰ ایلام نیز وارد سیستم مچینگ شد؛ اماپلی اتیلن سنگین LMP مهر با حجم ۴۰ تن و با قیمت پایه ۳ هزار تومان فروخته شد.

به این ترتیب معاملات محصولات پتروشیمی در اولین روز هفته، با آرامش دنبال شد، برخی از معامله گران و فعالان این حوزه در انتظار اعلام قیمت های جدید در روز دوشنبه هستند و از این روترجیح می دهند به اندازه نیاز روزانه خود خرید کنند.

منبع: بورس کالای ایران